Michael Dunlop na wyspie Man na Ducati

- Mick

Legenda wyścigów ulicznych i 19-krotny zwycięzca TT na wyspie Man, Michael Dunlop wystartuje w tym roku w kultowych zmaganiach za sterami Ducati Panigale V4 R ekipy PBM.

30-latek ma za sobą trudny sezon 2019, podczas którego zmagał się z serią kontuzji (choć mimo wszystko wygrał TT w klasie Lightweight), ale w tym roku zamierza wrócić na słynną wyspę Man i znów walczyć o wygrane w Tourist Trophy.

Dunlop dosiądzie Ducati Panigale V4 R znanej z BSB ekipy Paul Bird Motorsport w wyścigach RST Superbike i najbardziej prestiżowym; Senior TT, z kolei w klasach Superstock i Supersport wystartuje ponownie w barwach własnej ekipy MD Racing Team.

Michael Dunlop i jego nowe Ducati

Michael Dunlop i jego nowe Ducati

Po raz ostatni zespół Paula Birda startował na wyspie Man w 2015 roku, gdy jego Kawasaki dosiadł Ian Hutchinson, wygrywając wyścig klasy Superstock i stając na podium w Superbike’ach oraz Senior TT. W 2003 roku na podium na Ducati ekipy Birda stanął John McGuinness, z kolei w 2000 roku swoje ostatnie zwycięstwo w TT wywalczył razem z PBM, na Hondzie, legendarny Joey Dunlop, wujek Michaela.

Jak Dunlop i Ducati poradzą sobie z legendarną trasą wyspy Man? Przekonamy się już w czerwcu. Relacje z najsłynniejszych wyścigów drogowych na świecie ponownie na antenie Motowizji. Wcześniej Dunlop wystartuje na Ducati w majowym wyścigu North West 200, w którym na starcie zobaczymy także Polaka, Krystiana Palucha.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl