Michael Dunlop na wyspie Man na Ducati
Mick
3 marca 2020

Legenda wyścigów ulicznych i 19-krotny zwycięzca TT na wyspie Man, Michael Dunlop wystartuje w tym roku w kultowych zmaganiach za sterami Ducati Panigale V4 R ekipy PBM.

30-latek ma za sobą trudny sezon 2019, podczas którego zmagał się z serią kontuzji (choć mimo wszystko wygrał TT w klasie Lightweight), ale w tym roku zamierza wrócić na słynną wyspę Man i znów walczyć o wygrane w Tourist Trophy.

Dunlop dosiądzie Ducati Panigale V4 R znanej z BSB ekipy Paul Bird Motorsport w wyścigach RST Superbike i najbardziej prestiżowym; Senior TT, z kolei w klasach Superstock i Supersport wystartuje ponownie w barwach własnej ekipy MD Racing Team.

Michael Dunlop i jego nowe Ducati

Po raz ostatni zespół Paula Birda startował na wyspie Man w 2015 roku, gdy jego Kawasaki dosiadł Ian Hutchinson, wygrywając wyścig klasy Superstock i stając na podium w Superbike’ach oraz Senior TT. W 2003 roku na podium na Ducati ekipy Birda stanął John McGuinness, z kolei w 2000 roku swoje ostatnie zwycięstwo w TT wywalczył razem z PBM, na Hondzie, legendarny Joey Dunlop, wujek Michaela.

Jak Dunlop i Ducati poradzą sobie z legendarną trasą wyspy Man? Przekonamy się już w czerwcu. Relacje z najsłynniejszych wyścigów drogowych na świecie ponownie na antenie Motowizji. Wcześniej Dunlop wystartuje na Ducati w majowym wyścigu North West 200, w którym na starcie zobaczymy także Polaka, Krystiana Palucha.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły