John McGuinness szczegółowo o Mountain Course
Piotr Jędrzejak
26 czerwca 2012

Okrążenie po legendarnym torze z legendarnym zawodnikiem.

Śmiem twierdzić, że nawet gdyby Rossi, Stoner, Biaggi, Checa i cała reszta dostali idealnie przygotowane motocykle, to i tak nie byliby w stanie wykręcić na Mountain Course rekordowych czasów. Ten tor to nie tylko kwestia umiejętności, ale też, a może przede wszystkim doświadczenia i jego znajomości. Jedną z osób, które opanowały te 60,735 km do perfekcji, jest żywa legenda John McGuinness.

Mimo tego, że ma na karku już 40 lat oraz nadwagę widoczną gołym okiem, w Tourist Trophy triumfował już 19 razy. W tym roku miał dobić do okrągłych 20 zwycięstw, ale ze względów bezpieczeństwa odwołano Senior TT, gdzie był oczywiście faworytem. John ma żonę i dwójkę dzieci, co ani trochę nie przeszkadza mu w pościgu za legendą TT, Joeyem Dunlopem, który tragicznie zginął w 2000 roku, a na koncie miał 26 zwycięstw.

Teraz macie okazję posłuchać, jak John opisuje Moutain Course. Mówi o tym, jaką ma trajektorię w czterech zakrętach, które trzeba pokonać jako jeden oraz o tym, że czuje smażone na grillu kiełbaski i hamburgery przy ponad 300 km na godzinę…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły