Gymkhana GP w Poznaniu: kolejne piękne widowisko
MotoRmania
15 lipca 2019

Runda poznańska okazała się pod wieloma względami wyjątkowa oraz pionierska.

informacja prasowa

Po raz pierwszy od wielu lat odbyła się w Poznaniu. Po raz pierwszy w tym miejscu. Po raz pierwszy na tak dużym terenie (M1 Poznań). Po raz pierwszy w historii gymkhany w Polsce przeprowadzono zawody z dwoma zawodnikami przejeżdżającymi trasę konkursową jednocześnie.

Pogoda zapowiadała się idealna, nawierzchnia, choć nie asfaltowa, bardzo pozytywnie zaskoczyła przyjezdnych zawodników. Pomimo szybko rosnącej temperatury i silnych podmuchów wiatru (jeszcze raz dziękujemy naszemu ratownikowi za heroiczne łapanie namiotu!) aż 40 zawodników rozpoczęło swoje zmagania na poznańskim placu.

Konkurs rozpoczął się standardowo od GP8. I tu kolejna niespodzianka: Na kostkowej nawierzchni padł nowy rekord Polski: 27,49s który należy do Krzysztofa „Dzikiego” Dzikowskiego. To był naprawdę bardzo dobry przejazd! Drugie miejsce zajął Czech, Ondřej Kroupa „Krupič”: 28,43, a trzecie reprezentant Poznania Przemek „Jemo” Sidorowicz: 29,18s

Konkurs główny wystartował z małym opóźnieniem – prażące słońce dawało się we znaki nawet sprzętowi pomiarowemu, który potrafił czasem odmówić posłuszeństwa. Wielkie ukłony dla naszych sędziów, którzy pomimo takich warunków dzielnie wytrwali na swoich stanowiskach! Warto było jednak poczekać – olbrzymia powierzchnia, jaka była dostępna, umożliwiła przygotowanie trasy szybkiej i prostej do zapamiętania. Pomyłek było niewiele, a forma przejazdów (wielu zawodników jednocześnie) zapewniła wspaniałe widowisko. Sumarycznie z dwóch przejazdów wyniki wyglądają następująco: pierwsze trzy miejsca to w kolejności Lech, Czech i Rus („Dziki” 1:28,83, „Krupič” 1:31,48, oraz Aleksiei „Alived” Pavlov 1:32,56). Kolejne 2 miejsca należały do Malarzy (Łukasz i Marta) ze Szczecina. Szóste miejsce z kategorii Pro należy do Piotra „Ravendera”, jednak to poznański pretendent Filip „Rurrku” Białkowski na starej „efczwórce” wyprzedził go o prawie sekundę, jednocześnie zapewniając sobie awans do grupy PRO oraz zwycięstwo w dotychczasowej grupie. Warto zauważyć, że był to jego debiut w pretendentach. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli Piotr “Pyxis” Szkut oraz Łukasz Iwaszkiewicz.

Grupa Amator liczyła aż 20 zawodników. Najlepszym z nich był Dariusz Łukasik (Wieliczka), który jednocześnie pokrzyżował plany poznańskiej dominacji podium. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 8 zawodników z Poznania. Najszybszymi z nich okazali się Antoni Białkowski oraz Jędrzej Błaszczyk, którzy solidarnie uzyskali dokładnie taki sam wynik, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w grupie! Piąte miejsce to najlepszy debiutant zawodów – Ivan Skyshliak (Poznań).

Wśród kobiet najlepszą okazała się Marta “Tuśka” Maczan-Malarz, która z olbrzymią przewagą od dawna jest faworytką w tej kategorii. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły Poznanianki: Paulina “Mycha” Adamus oraz Ania Kłos.

Korzystając z okazji organizatorzy chcieliby jeszcze raz podziękować wszystkim sponsorom i partnerom, a także zawodnikom II rundy Gymkhana GP! Do zobaczenia już 21.7 w Bielsku-Białej na kolejnej imprezie!

Awanse po rundzie:

Awans bezpośredni do klasy Pretendent:
– Jędrzej Błaszczyk
– Rafał Selewońko

Awans warunkowy do klasy Pretendent:
– Dariusz Łukasik
– Antoni Białkowski
– Ivan Skyshliak (debiut!)
– Bartłomiej Paluszkiewicz

Awans bezpośredni do klasy Pro:
– Filip Białkowski (debiut w klasie pretendent!)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły