GP Macau 2013 – zobacz szalone okrążenie z kamerą żyroskopową!
Piotr Jędrzejak
18 listopada 2013

Rozgrywane w Chinach Grand Prix Macau należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych, prestiżowych i widowiskowych wyścigów na drogach ulicznych, w których ścigają się motocykle.

Nitka toru to miejskie ulice, nie ma żadnych stref bezpieczeństwa, a jeżeli nie trafisz w asfalt, lądujesz na twardych barierach lub betonowych ścianach – zresztą zawodnicy ocierają się o nie w zakrętach. O ile na Wyspie Man startuje się oddzielnie, to w Macau format jest standardowy. Zapala się zielone światło i 29 zawodników rusza jednocześnie. A jest ciasno! W tegorocznej edycji zwyciężył Ian Hutchinson. Za nim dojechali Michael Rutter, Gary Johnson oraz John McGuinness na 4. miejscu.

Zobaczcie świetne nagranie onboard z kamery żyroskopowej. Kierowcą był Didier Grams i zajął „tylko” ósme miejsce. Według nas jednak samo wystartowanie i dojechanie do mety Macau GP zasługuje na pełny szacun.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły