Bracia Pawelec i motocykliści BMW M Cup podkręcają tempo w Poznaniu

- MotoRmania

Reprezentujący ekipę BMW Sikora M Motorsport bracia Pawelec mają przed sobą kolejny weekend motocyklowych emocji na torze w Poznaniu. 18-letni Oleg będzie chciał powiększyć swoją przewagę w mistrzostwach Polski klasy Superstock 1000, z kolei 16-letni Milan ponownie wystartuje gościnnie w wyścigach Pucharu BMW M Cup. 

Starszy z braci zdominował pierwszą, majową rundę mistrzostw Polski, która także odbywała się w Poznaniu. Dosiadając BMW S 1000 RR Oleg wygrał wówczas nie tylko kwalifikacje, ale także oba wyścigi, dzięki czemu komfortowo prowadzi w klasyfikacji generalnej. W najbliższy weekend motocyklista z Nowego Tomyśla wraca do stolicy Wielkopolski z zamiarem walki o kolejne trofea. 

W Poznaniu wystartuje także jego młodszy brat, Milan, który dwa tygodnie temu był bezkonkurencyjny podczas obu wyścigów mistrzostw Europy Alpe Adria na węgierskim Pannonia-Ringu. 16-latek w najbliższy weekend ponownie wystartuje jako VIP w wyścigach BMW M Cup.

Rywalizacja w organizowanym przez bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora pucharze znów zapowiada się ekscytująco. W klasyfikacji generalnej klasy Pro z kompletem zwycięstw prowadzi Paweł Sobczyk. Na podium stawali już jednak w tym sezonie Piotr Prendota, Marcin Biernacki, Jakub Onak i Daniel Wachowski, którzy w Poznaniu spróbują przerwać zwycięską passę lidera tabeli. 

W klasie Cup prowadzenia w klasyfikacji generalnej broni Sylwester Byczkowski, ale chętnych do walki o kolejne puchary nie brakuje. Do walki w BMW M Cup znów stanie blisko trzydziestu zawodników dosiadających identycznym motocykli BMW S 1000 RR. 

Podczas poznańskiej rundy sporo dziać się będzie także za kulisami, w miasteczku M Town. Gościem specjalnym BMW M Cup będzie w sobotę stand-uper, komik i aktor Rafał Pacześ, ambasador BMW Motorrad Sikora. Zawodnicy i kibice będą mogli również wspomóc potrzebujących oddając w sobotę krew w Krwiobusie Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej. 

„Nie mogę się doczekać powrotu do Poznania, gdzie w maju razem z całym zespołem w idealnym stylu rozpoczęliśmy sezon i moją przygodę z BMW S 1000 RR – mówi Oleg Pawelec. – Co prawda razem z Milanem mieliśmy wtedy świetne tempo, ale po zawodach dokładnie przeanalizowaliśmy z ekipą cały weekend i wiemy, jak pojechać jeszcze szybciej i spróbować wyśrubować rekord toru, dlatego to będą ciekawe zawody”. „Cieszę się z powrotu do Poznania po bardzo udanych wyścigach mistrzostw Europy na Węgrzech
 – dodaje Milan Pawelec. – Start w trzeciej rundzie BMW M Cup to dla mnie nie tylko świetny trening na jednym z moich ulubionych torów, ale także okazja do wymiany doświadczeń i pomocy uczestnikom pucharu w poprawianiu ich tempa i techniki. Przed nami więc pracowity weekend”. „Lubimy wracać na tor Poznań, gdzie w ten weekend zarówno zespół, jak i cały puchar czeka bardzo ekscytująca runda
 – podkreśla lider ekipy oraz organizator BMW M Cup, Ireneusz Sikora, który walkę o piąty w karierze tytuł mistrza Polski klasy Superbike rozpoczął w maju od dwóch finiszów na podium. – Oleg i Milan z każdym okrążeniem pokazują coraz bardziej imponujące tempo, podczas gdy uczestnicy pucharu w trakcie każdego wyścigu nie tylko toczą zacięte pojedynki, ale także poprawiają swoje umiejętności w profesjonalnym i bezpiecznym otoczeniu. Jakby tego było mało, w sobotę, dzięki wizycie Rafała Paczesia, na pewno nie zabraknie nam nie tylko emocji, ale także dobrego humoru”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl