Piotr Biesiekirski wraca do Portugalii 

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na „ekscytującym” torze w portugalskim Portimao. 

Jedyny Polak w stawce trzy tygodnie temu zaliczył świetny weekend na innym portugalskim obiekcie, w Estorilu wygrywając oba wyścigi czwartej rundy mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000. Teraz jednak przez nim zupełnie inne wyzwanie. 

21-latek rozpoczął sezon mistrzostw Europy Moto2 z opóźnieniem z powodu kontuzji kolana, ale podczas poprzedniej rundy w hiszpańskim Jerez de la Frontera pokazał świetne tempo i wywalczył kolejne w karierze punkty. 

W najbliższy weekend zawodnik ekipy Fau55 Euvic Racing wystartuje na szybkim, wymagającym i pełnym zmian poziomów torze Autodromo International do Algarve, który jest jednym z jego ulubionych. Dwa lata temu Polak ścigał się tam z tzw. „dziką kartą” w rundzie mistrzostw świata Moto2, a rok temu wywalczył piąte miejsce w mistrzostwach Europy.

Zawodników mistrzostw Europy Moto2 czekają w niedzielę dwa wyścigi, które rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00 polskiego czasu. Zmagania będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube mistrzostw Europy.

„Wspaniale było wygrać niedawno oba wyścigi mistrzostw Hiszpanii w Estorilu i stanąć na szczycie podium z polską flagą wrękach – mówi Piotr Biesiekirski. – Oczywiście spełnieniem marzeń byłoby powtórzenie tego wyczynu w mistrzostwach Europy, ale póki co przede wszystkim nie mogę się doczekać powrotu na motocykl Moto2, na którym nie siedziałem od wyścigu w Jerez. Nie wiem, czego spodziewać się w niedzielę, bo na tak wysokim i wyrównanym poziomie wszystko jest możliwe, ale czuję, że dobrze przepracowałem ostatnie tygodnie. Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Portugalii razem z moją ekipą i gotowy do walki. Bardzo lubię tor w Portimao, ponieważ nie tylko jest szybki, wymagający i ekscytujący, ale ma również kapitalny „rytm” i daje na motocyklu niesamowitą radość z jazdy. Dam z siebie wszystko, aby tej radości dać jak najwięcej także polskim kibicom”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl