Szaleni mechanicy, sanki i piła łańcuchowa – jak skonstruować motocykl śnieżny

- Piotr Jędrzejak

Ani to skuter śnieżny, ani motocykl, ani sanki.

Nie ma to jak w ramach wolnego czasu wymyślić coś zwariowanego, a później jeszcze to zrealizować! Szaleni mechanicy z Ukrainy, w ramach korzystania z szerokich zapasów części znalezionych w garażu, postanowili skonstruować coś na wzór skutera śnieżnego.

Jako baza do podwozia posłużyły dziecięce sanki z kierownicą. Napęd to dość mocna, spalinowa piła łańcuchowa. Konstrukcja wyposażona została w wahacz z zawieszeniem oraz kołem. Pierwotnie było to spore koło z kolcami, jednak silnik nie miał siły go napędzić. Chłopaki założyli mniejsze koło i większą zębatkę. Efekt? Szaleni mechanicy twierdzą, że wrażenia z jazdy są niepowtarzalne i trudne do opisania. Wygląda zabawnie i przerażająco jednocześnie. A wy co skonstruujecie zimą w garażu?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl