Postaw na solidne rękawice motocyklowe – jak wybrać odpowiednie rękawice motocyklowe do pogody?

- Artykuł Sponsorowany

Nawet szybka jazda na rowerze w chłodny dzień spowoduje, iż dłonie skostnieją, tracąc pełną sprawność. Nie trzeba też przypominać, jak układają się ręce w trakcie wywrotki i co dzieje się ze skórą w zetknięciu w twardą nawierzchnią drogi. Właśnie z tych powodów nie należy lekceważyć solidnych rękawic motocyklowych, które mają chronić ręce, pomagając jednocześnie przy wykonywaniu manewrów. Dobrze dobrane rękawice nie tylko zapobiegną zmęczeniu dłoni, sprawią też ogromną ulgę w kontakcie z nieznośnie drgającą kierownicą, co po kilku godzinach jazdy może doprowadzić do odrętwienia kończyn.

  • Jakie rękawice motocyklowe wybrać?
  • Jak kupować rękawice motocyklowe?
  • Jakie rękawice na motocykl sportowy?
  • Jakie rękawice motocyklowe na lato?

Jakie rękawice motocyklowe kupić? 

Takie, które jednocześnie ochronią dłonie przed chłodem, gorącem, otarciami i drganiami spowodowanymi pracą układu napędu. Muszą też być na tyle miękkie, by nie przeszkadzać bikerowi przy operowaniu manetką, kierownicą, a także przełącznikami na kokpicie.

Jednym słowem są niezbędne, a jednocześnie w żaden sposób nie powinny absorbować uwagi motocyklisty, odrywając go od tego, co dzieje się na drodze. Proste?

Wręcz przeciwnie, rękawice motocyklowe wyposażone są w szereg elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. W przeciwnym wypadku wydatek nie tylko nie spełni pokładanych w nim nadziei. W niektórych sytuacjach nawet może okazać się niebezpieczny.

Wybór solidnych rękawic motocyklowych – na co zwrócić uwagę? 

W wielu poradnikach można przeczytać wskazówkę, by nabywając rękawice motocyklowe przymierzyć, zgiąć palce i… kupić. Czy rzeczywiście to takie łatwe?

Powiedzmy to jasno, gdyby jakość rękawic zależała od komfortu zginania palców, motocykliści korzystaliby z wygodnych, lekkich i tanich rękawiczek chirurgicznych. A przecież tak nie jest.
Profesjonalne i solidne rękawice motocyklowe na 4ride.pl to prawdziwe dzieła sztuki, osiągające szczyty możliwości technologicznych.

Każdy milimetr rękawicy jest dokładnie przemyślany i zaprojektowany w ten sposób, by stanowić ochronę dłoni bikera w największym stopniu.

Za przykład niech posłużą rękawice motocyklowe Held Air n Dry.

Producent zastosował tu dwie komory:

  • Wodoodporną komorę z wyściółką Pique – Push – Pull zabezpieczoną membraną GORE-TEX® (sezon jesień – zima);
  • Wentylowaną komorę pozbawioną wyściółki, wykonaną z perforowanej, lekkiej i wygodnej skóry kangura (wiosna – lato).

Pomyślano nawet o wycieraczce umieszczonej w szwie palca wskazującego. To rewelacyjne rozwiązanie pozwala przetrzeć szybkim ruchem szybę kasku w słotne dni.

Dla motocyklistów odznaczających się sportowym zacięciem stworzono Rękawice motocyklowe skórzano-tekstylne Rev’it Livengood.

Duży nacisk położono w nich na bezpieczeństwo. Miękką skórę kozią poddano złożonemu procesowi, mającemu zapewniając wysoką odporność na przetarcia i rozdarcie. Zewnętrzne poszycie rękawicy jest flokowane, co sprawia, iż woda nie ma dostępu do dłoni.

Mimo wizualnej masywności rękawice motocyklowe są na tyle wygodne, że możliwa jest w nich nawet obsługa urządzeń z ekranem dotykowym.

Podobne rozwiązania cechują rękawice motocyklowe Rev’it Liberty H2O. Nowością w tym przypadku jest podgrzewanie wnętrza rękawicy dzięki baterii 7.4 V. Dłonie chronione są przez protektory TPU, podczas kiedy o suchość skóry rąk dba membrana Hydratex | Z – Line.

Solidne rękawice motocyklowe – gdzie kupić?

To zaledwie ułamek możliwości, jakie prezentują solidne rękawice motocyklowe. Parametrów, na jakie należałoby zwrócić uwagę, jest znacznie więcej, o czym można się przekonać, konsultując zakup z profesjonalnym i doświadczonym sprzedawcą

Można to uczynić za pośrednictwem formularza kontaktowego, bez konieczności wychodzenia z domu. Przy okazji znajdzie się także pozostała część wyposażenie motocyklisty. A wszystko po to, by swobodnie i bezpiecznie cieszyć się swobodą, jaką są w stanie zapewnić tylko własne dwa koła.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl