Wyścigi motocyklowe na lodzie – Reprezentanci dziesięciu państw wystartują w Sanoku!

- MotoRmania

European Individual Ice Speedway Championship

Przez dwa dni – 25 i 26 lutego – w Sanoku toczyć się będzie rywalizacja o medale European Individual Ice Speedway Championship. Na torze „Błonie” start pierwszego wyścigu zaplanowano w oba dni o godzinie 14.00. FIM Europe wysłał zaproszenia do udziału w imprezie do 10 krajowych federacji.

Sanok już przed rokiem ponownie gościł uczestników Indywidualnych Mistrzostw Europy, kiedy to odbył się pierwszy z dwóch turniejów finałowych. Powrót ice speedwaya do tego miasta okazał się bardzo udany. Dopisali kibice oraz poziom sportowy.

W tym sezonie odbędzie się tam już tylko walka o medale. I to w klasycznym wydaniu dwudniowym, a o ostatecznej kolejności zdecyduje łączna suma punktów, wywalczona w obu turniejach. Złoty medal przed rokiem wywalczył Austriak Harald Simon, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Lucę Bauera (Włochy) i Jimmiego Olsena (Szwecja).

Do ogłoszenia obsady zawodów pozostało jeszcze trochę czasu, ale znany jest już podział 18 miejsc (wliczając zawodników rezerwowych) dla poszczególnych federacji. W Sanoku mają się zaprezentować przedstawiciele dziesięciu państw.

Po trzy miejsca (po dwa w turnieju i po jednym dla rezerwowego) przyznano Czechom i Szwedom. Po dwóch zawodników będzie reprezentować Austrię, Niemcy, Holandię i Finlandię. Wreszcie po jednym Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię i Polskę.

Poszczególnym federacjom przydzielono też numery startowe. Wygląda to tak: 1. Finlandia, 2. Polska, 3. Niemcy, 4. Włochy, 5. Czechy, 6. Szwecja, 7. Holandia, 8. Szwecja, 9. Austria, 10. Norwegia, 11. Finlandia, 12. Czechy, 13. Holandia, 14. Wielka Brytania, 15. Austria, 16. Niemcy, 17. Szwecja, 18. Czechy.

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz czwarty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który z roku na rok pnie się w górę, jeśli chodzi o europejską hierarchię. W 2020 roku był trzynasty, rok później dwunasty, a ostatnio jedenasty w klasyfikacji generalnej.

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach, wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze „Błonie”, można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Można je kupować na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik

Pakiety dwudniowe

 • VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
 • 599 zł – normalny
 • 349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna 

 • 99 zł – normalny
 • 79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

 • 79 zł – normalny
 • 59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

 • VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
 • 349 zł – normalny
 • 99 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:

 • 59 zł – normalny
 • 49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:

 • 49 zł – normalny
 • 39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści) 

 ***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 19 lutego – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. Uwaga – ilość miejsc jest ograniczona!

Źródło: Informacja prasowa

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl