OBALAMY MITY – Są techniczne różnice między prowadzeniem motocykla na torze i drodze?

- MotoRmania

Jazda drogowa różni się tym od torowej, że musi się odbywać z mniejszymi prędkościami- ale czy to znaczy, że technicznie robimy coś inaczej?

 

Zrzut ekranu 2019-12-12 o 00.21.01Po ostatniej publikacji dotyczącej szkoleń w Polsce w komentarzach rozpętała się prawdziwa burza… Jednym z podnoszonych wątków były rzekome różnice pomiędzy techniką prowadzenia motocykla na torze i na drodze. W Polsce istnieją instruktorzy jazdy motocyklem ,  od których usłyszycie „nie patrz na Marqueza, nie patrz na Rossiego”tylko  „bierz przykład ze mnie”. Jak to uzasadniają? Bardzo logicznie i wiarygodnie. Po pierwsze nie jeździsz na torze tylko na drodze. Nie masz takiej przyczepności jak oni, nie masz maszyny z takim potencjałem. Twój drogowy motocykl musi być prowadzony inaczej.  Jak? Tutaj padają różne propozycje siedzenia na motocyklu i powstają nowe legendy dotyczące filozofii prowadzenia. Tutaj w MotoRmanii od 2001 roku zajmujemy się testowaniem motocykli na drogach, a od 2007 roku rozwijamy swoje umiejętności wyścigowe.

Zrzut ekranu 2019-12-12 o 00.20.09Postanowiliśmy na przykładzie motocykla typu supermoto ( SK1 o pojemności 250cc) wyposażonego w mocno zużyte opony o bardzo niskim współczynniku przyczepności, zademonstrować czy rzeczywiście droga publiczna wymaga innej techniki jazdy. Innymi słowy, czy tak zwana „technika sportowa” jest jakąś inną, nieadekwatną w tym środowisku metodą prowadzenia motocykla.  Zobaczcie materiał.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl