Jak wygląda proces projektowania odzieży motocyklowej? Film zza kulis od Held

- Piotr Jędrzejak

Held udostępnia ciekawy film, dzięki któremu możemy poznać 5 faz procesu ewolucji i projektowania ciuchów motocyklowych.

Posiadacie w swoich kurtkach lub spodniach ciekawe rozwiązania technologiczne lub nietypowo zaprojektowane suwaki? Zastanawialiście się, jak do tego doszło, że Wasz ciuch zbudowany jest dokładnie tak, a nie inaczej? Held udostępnił własnie film zza kulis, jak wygląda proces projektowania i ewolucji odzieży motocyklowej.

Held jest uznanym i szanowanym producentem odzieży motocyklowej z Niemiec. Oczywiście każdy producent ma opracowaną własną ścieżkę rozwoju, ale można przyjąć, że większość wysokiej jakości ciuchów powstaje z podobnie wysoką dbałością o szczegóły i jakość. Held wyróżnia u siebie 5 oddzielnych faz w procesie projektowania, a film i cały proces zaprezentowany został na przykładzie zestawu Atacama:

I – Koncept: w tym momencie odbywa się burza mózgów, wybór materiałów i określenie głównych założeń oraz designu danego modelu odzieży.

II – Pierwsza próbka: jest wycięta i zszyta ręcznie. Wykonywane są pierwsze pomiary na „motocyklu” oraz weryfikacja, czy wymiary i kształt odzieży sprawdza się w praktyce.

III – Digitalizacja: czyli zwymiarowanie i przeniesienie odzieży w przestrzeń cyfrową.

IV – Testy laboratoryjne: odzież trafia na szczegółowe testy. Specjalne maszyny weryfikują wytrzymałość czy wodoszczelność materiałów czy szwów. Tutaj także wydawane są certyfikaty.

V – Prototyp: odzież trafia na testy w terenie. Poddawana jest ekstremalnym sprawdzianom w swoich naturalnych warunkach.

Sprawdźcie to!

W naszym „garażu” posiadamy zestaw Held Hakuna Matata. Jest to jeden z tańszych zestawów w ofercie niemieckiego producenta, ale nie mamy wątpliwości, że przeszedł podobną ścieżkę rozwoju, jak model Atacama zaprezentowany na filmie. Świadczy o tym fantastycznie wysoka jakość naszego Hakuna Matata, a także spora ilość bardziej oraz mnie nietypowych rozwiązań, które nie tylko się sprawdzają, ale są także rzeczywiście przydatne. Zapraszamy do naszego filmu z opinią o Heldzie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl