Jak wygląda proces projektowania odzieży motocyklowej? Film zza kulis od Held
Piotr Jędrzejak
16 sierpnia 2019

Held udostępnia ciekawy film, dzięki któremu możemy poznać 5 faz procesu ewolucji i projektowania ciuchów motocyklowych.

Posiadacie w swoich kurtkach lub spodniach ciekawe rozwiązania technologiczne lub nietypowo zaprojektowane suwaki? Zastanawialiście się, jak do tego doszło, że Wasz ciuch zbudowany jest dokładnie tak, a nie inaczej? Held udostępnił własnie film zza kulis, jak wygląda proces projektowania i ewolucji odzieży motocyklowej.

Held jest uznanym i szanowanym producentem odzieży motocyklowej z Niemiec. Oczywiście każdy producent ma opracowaną własną ścieżkę rozwoju, ale można przyjąć, że większość wysokiej jakości ciuchów powstaje z podobnie wysoką dbałością o szczegóły i jakość. Held wyróżnia u siebie 5 oddzielnych faz w procesie projektowania, a film i cały proces zaprezentowany został na przykładzie zestawu Atacama:

I – Koncept: w tym momencie odbywa się burza mózgów, wybór materiałów i określenie głównych założeń oraz designu danego modelu odzieży.

II – Pierwsza próbka: jest wycięta i zszyta ręcznie. Wykonywane są pierwsze pomiary na „motocyklu” oraz weryfikacja, czy wymiary i kształt odzieży sprawdza się w praktyce.

III – Digitalizacja: czyli zwymiarowanie i przeniesienie odzieży w przestrzeń cyfrową.

IV – Testy laboratoryjne: odzież trafia na szczegółowe testy. Specjalne maszyny weryfikują wytrzymałość czy wodoszczelność materiałów czy szwów. Tutaj także wydawane są certyfikaty.

V – Prototyp: odzież trafia na testy w terenie. Poddawana jest ekstremalnym sprawdzianom w swoich naturalnych warunkach.

Sprawdźcie to!

W naszym „garażu” posiadamy zestaw Held Hakuna Matata. Jest to jeden z tańszych zestawów w ofercie niemieckiego producenta, ale nie mamy wątpliwości, że przeszedł podobną ścieżkę rozwoju, jak model Atacama zaprezentowany na filmie. Świadczy o tym fantastycznie wysoka jakość naszego Hakuna Matata, a także spora ilość bardziej oraz mnie nietypowych rozwiązań, które nie tylko się sprawdzają, ale są także rzeczywiście przydatne. Zapraszamy do naszego filmu z opinią o Heldzie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły