Szok w Portimao! Igor Teske ociera się o podium. CAŁY Motormania KidzGP Team punktuje!!!

- MotoRmania

Takiego debiutu naszych dzieciaków naprawdę się nie spodziewaliśmy.- polskie dzieci dały popis.

Paweł Szkopek, który aktualnie jest w Portimao pomagając naszym dzieciakom zadebiutować w serii Cuna de Campeones, na mecie wyścigu miał łzy w oczach. Dzieci, które dwa sezony temu zaczęły swoją przygodę w programie Motormania KidzGP dzisiaj po raz pierwszy stanęły do rywalizacji z najbardziej utalentowanymi rówieśnikami w Europie. Okazało się, że wysiłek rodziców, trenerów, a przede wszystkich pasja tych młodych wojowników przyniosły efekt, który przeszedł nasze oczekiwania. Bez treningów na tym torze, z minimalnym doświadczeniem treningowym na motocyklach Moto5, Motormania KidzGP Team nie miał najlepszej pozycji wyjściowej. Nie przeszkadzało to jednak całemu składowi zameldować się na punktowanych pozycjach w stawce 19 zawodników. Mający problemy ze skrzynią biegów Jeremiasz Wojciechowski zdobył 15 miejsce. Przed nim na 14 miejscu dojechał Maks Palmowski, a na 12. Dawid Nowak.

Igor Teske, który pokazał pazur w kwalifikacjach do wyścigu ruszył z bojowym nastawieniem i szybko przebił się do czołówki. Na ostatnim okrążeniu wysunął się NA TRZECIE MIEJSCE i niestety przewrócił się na oleju rozlanym po wywrotce innego zawodnika. Na tym samym oleju przewrócili się inni zawodnicy ( w tym nasz Dawid Nowak) i sędziowie błyskawicznie wywiesili czerwoną flagę. Tym samym rezultaty końcowe zostały ustanowione na podstawie kolejności z poprzedniego okrążenia, na którym Igor Teske był jeszcze czwarty. O mały włos mielibyśmy Polaka na podium Cuna de Campeones! Jutro kolejny wyścig i emocje.

JEREMIASZ, IGOR, MAKSIU, DAWID – TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl