Franc i Sachl najlepsi w Libercu

- Michał Krupa

Zwycięstwem Josefa Franca zakończyła się piąta runda żużlowego Pucharu Czech, którą rozegrano w sobotę w Libercu. Reprezentant AK Markety Praga zapisał na swoim koncie komplet 15 punktów. Drugą lokatę zajął lider klasyfikacji generalnej Eduard Krcmar z AK Slany, a na najniższym stopniu podium stanął kolega klubowy zwycięzcy Petr Chlupac. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze dwa turnieje, w Pardubicach oraz Brezolupach. Liderem klasyfikacji generalnej jest nadal Eduard Krcmar. Równocześnie w Libercu rozegrano czwartą rundę Indywidualnych Mistrzostw Czech w klasie 250 ccm oraz drugą w klasie 125 ccn. Oba te turnieje wygrał Vojtech Sachl reprezentujący S.C. Chabarovice.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!