Pawelec zdobywa mistrzostwo, Sikora sięga po wicemistrzostwo Polski po triumfach w Brnie

- MotoRmania

Wygrywając dwa ostatnie wyścigi sezonu Ireneusz Sikora o włos rozminął się z piątym tytułem motocyklowego mistrza Polski klasy Superbike. W klasie Superstock 1000 po tytuł sięgnął z kolei zaledwie 18-letni reprezentant zespołu BMW Sikora M Motorsport, Oleg Pawelec.

Ireneusz Sikora piątą i ostatnią rundę sezonu rozpoczynał jako lider tabeli „królewskiej” klasy Superbike, ale odliczanie dwóch najgorszych wyników każdego zawodnika oznaczało, że przed decydującymi wyścigami w czeskim Brnie nic nie było jeszcze przesądzone.

Lider bielskiego zespołu na znanym z MotoGP torze pojechał perfekcyjnie, wygrywając kwalifikacje i oba wyścigi. Dzięki temu zakończył sezon zrównany punktami z innym zawodnikiem dosiadającym motocykla BMW na oponach Pirelli, Markiem Szkopkiem, a o losach tytułu rozstrzygnęła większa liczba zwycięstw. 


Jeszcze przed wyścigami w Brnie mistrzowski tytuł zapewnił sobie debiutujący w tym roku w klasie Superstock 1000 Oleg Pawelec, który wygrał osiem pierwszych wyścigów sezonu. Z uwagi na odliczanie dwóch najgorszych wyników 18-latek nie musiał już nawet startować w Czechach i mógł skupić się na przygotowaniach do finału europejskiej serii Alpe Adria. 

W Brnie w piątek pojawił się za to Milan Pawelec, który najpierw wygrał europejski cykl Alpe Adria w klasie Superstock 1000, a następnie w sensacyjnym stylu, z podwójnym zwycięstwem, zadebiutował w mistrzostwach Niemiec IDM Superstock 1000. 


W Brnie 16-latek wziął jedynie udział w treningach, nieoficjalnie poprawiając przy okazji rekord toru z mistrzostw świata Supersport 300, po czym prosto z Czech poleciał do Hiszpanii. W najbliższym tygodniu zawodnik z Nowego Tomyśla weźmie tam udział w tzw. Selekcji do prestiżowego Pucharu Red Bull MotoGP Rookies Cup.

„Wiedzieliśmy, że w Brnie wszystko jeszcze może się zdarzyć, a z uwagi na nieco skomplikowane przepisy możliwych rozstrzygnięć było sporo, dlatego razem z zespołem skupiliśmy na zrobieniu wszystkiego, co w naszej mocy i nie oglądaliśmy się na innych – mówi Ireneusz Sikora. – Nasz plan wykonaliśmy w stu procentach, bo wygraliśmy obie sesje kwalifikacyjne i oba wyścigi, kończąc sezon jako wicemistrzowie, zrównani punktami z ostatecznym mistrzem. Weekend w Brnie był dla mnie także debiutem na nowym BMW M1000RR, na którym w sobotę poprawiłem swoją „życiówkę” na tym torze o ponad sekundę. To fantastyczna maszyna i nie mogę się doczekać kolejnych startów na niej. Dziękuję całemu zespołowi BMW Sikora M Motorsport za ciężką pracę i gratuluję Olegowi tytułu mistrza Polski klasy Superstock 1000. Wielkie gratulacje także dla Milana, który po rewelacyjnym sezonie w naszych barwach otrzymał ogromne wyróżnienie i został zaproszony na testy do serii, która otwierała drzwi do mistrzostw świata wielu gwiazdom MotoGP. Trzymamy za niego kciuki, a jednocześnie przygotowujemy już jego BMW na nasze kolejne, wspólne wyścigi”. 

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwsikorammotorsport . 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl