Małe „Wójciki” – zderzenie z rzeczywistością w ETC. Za chwilę wyścig!

- MotoRmania

Już za godzinę (12.00 CET) rozpocznie się pierwszy wyścig tegorocznej serii European Talent Cupu, w którym zadebiutują juniorzy z Wójcik Racing Team.

Sensacyjny na polskiej arenie Milan Pawelec, wraz ze swoim bratem Olegiem oraz „naszym” ( wychowankiem Motormania KidzGP) Mateuszem Pasiukiem mają za sobą ciężkie kwalifikacje do pierwszej rundy ETC w Estoril gdzie startuje najbardziej utalentowana młodzież. W stawce ponad 40 zawodników trzeba było zmieścić się w pierwszej „38-mce”, aby zakwalifikować się do wyścigu. Ta sztuka udała się Milanowi oraz Matiemu, którzy zajęli kolejno 36 i 38 miejsce. Oleg na 40 miejscu jest na liście rezerwowej do wyścigu.

Pamiętajmy, że to pierwsze zderzenie tych dzieciaków z takim poziomem, z takimi motocyklami, z takim torem… To pierwsze doświadczenia, które wsparte odpowiednim treningiem sprawią, że będą coraz mocniejsi. Za dwa tygodnie podobne wyniki czekają pewnie dzieciaki Motormania KidzGP Team w Portimao podczas rozgrywek serii Cuna de Campeones. Musimy się uzbroić w cierpliwość i kibicować tym dzielnym młodym chłopakom. To początek ich ciężkiej pracy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl