Jurand Kuśmierczyk i Dawid Nowak wygrywają w Poznaniu

- Sebastian Radwan

Jurand Kuśmierczyk (Szkopek Team) wygrał sobotni wyścig w klasie Superstock 600 i zapewnił sobie pierwszy tytuł mistrza Polski. Kolejny krok do mistrzostwa zrobił też Dawid Nowak (również Szkopek Team), wygrywając wyścig w klasie Supersport 300. Na Torze Poznań nie zobaczyliśmy w sobotę Pawła Szkopka, który dochodzi do siebie po wypadku na piątkowym treningu.

Dla Juranda było to już piąte zwycięstwo, na siedem rozegranych wyścigów. W pozostałych startach zajmował drugie miejsca. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Arturem Wielebskim wynosi obecnie 32,5 pkt. Trzeba pamiętać, że punkty za wyścigi czwartej, ostatniej rundy liczone są x 1.5, a na koniec sezonu każdemu zawodnikowi odlicza się jeden, najgorszy wyścig. Oznacza to, że Kuśmierczyk w najgorszym wypadku skończy sezon mając 177,5 punktów, a drugi Wielebski zdobędzie maksymalnie 166,5 pkt.

W sobotnim wyścigu w klasie Superstock 600 Jurand walczył o zwycięstwo z Wojciechem Wieczorkiewiczem. Zawodnik Szkopek Team wypracował przewagę na pierwszych okrążeniach, ale z każdym kolejnym “kółkiem” rywal był bliżej. Ostatecznie Kuśmierczyk obronił się przed atakiem i wygrał o 0,074 sek.

– Początek wyścigu miałem pod pełną kontrolą, więc jechałem dość komfortowym tempem. Gdy potem dostawałem informacje, że moja przewaga maleje, starałem się przyspieszyć. od połowy wyścigu wszyscy czuliśmy jednak, że opony zaczynają się zużywać i ciężko było wykręcać dobre czasy. Przez chwilę Wojtek był przede mną, ale wytrzymałem ciśnienie. Do pierwszego zakrętu zamknąłem mu przestrzeń, dobrze się broniłem i dojechałem pierwszy – podsumował Kuśmierczyk.

Walka w klasie Supersport 300 również była wyjątkowo wyrównana. W sobotnim wyścigu czołowa trójka zmieniała się na prowadzeniu niemal od startu do mety. Na ostatnich metrach najwięcej determinacji miał Dawid Nowak, wyprzedzając Kamila Barcika o zaledwie 0,059. Przed ósmym i ostatnim wyścigiem sezonu 13-letni zawodnik Szkopek Team ma na koncie 148,5 punktów, o 15,5 więcej od drugiego w “generalce” Mateusza Molika.

– Przez cały wyścig rywale na mnie naciskali, nie myślałem jednak o presji i skupiałem się wyłącznie na swojej jeździe. Momentami było bardzo ostro, ale w tym roku nauczyłem się lepiej jeździć w zwartej grupie i walczyć o pozycję. Stawka w naszej kategorii jest bardzo wyrównana, a czołówka prezentuje bardzo wysoki poziom, tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa – powiedział po wyścigu Dawid Nowak.

Pochodzącemu ze Swarzędza zawodnikowi do pierwszego mistrzostwa Polski wystarczy trzecie miejsce w kończącym sezon, niedzielnym wyścigu. Zawodnicy startujący w kategorii Supersport 300 rozpoczną rywalizację w godz. 11:45.

W wyścigu klasy Superbike nie wziął udziału Paweł Szkopek. Szef Szkopek Team na piątkowym treningu miał groźnie wyglądający wypadek. Po uderzeniu z dużą prędkością w bandę stracił przytomność i odzyskał ją w Medical Center. Został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego mocne wstrząśnienie mózgu i obicie płuc. Obecnie Paweł dochodzi do siebie pod obserwacją i opieką poznańskich lekarzy.

Źródło: Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl