Fabio do Yamahy nawet jeżeli sezon się nie odbędzie – co z Rossim w 2021?

- MotoRmania

Menadżer fabrycznego zespołu Yamahy, Massimo Meregalli, nalega, aby wszystkie umowy zawarte z Fabio Quartararo na 2021 obowiązywały, nawet jeśli sezon 2020 zostanie odwołany.

W ubiegłym tygodniu szef Petonas SRT Yamaha, Razlan Razali, sugerował, że jeśli sezon 2020 nie odbędzie się z powodu pandemii to jego umowa z Fabio Quartararo powinna zostać przeniesiona na następny rok.

Tylko czterech zawodników ma podpisane mowy na rok 2021. Maverick Vinales (Yamaha), Marc Marquez (Honda) i Tito Rabat (Avintia) pozostaną tam, gdzie są, Quartararo miał się przenieść do fabrycznej Yamahy .

Razali uważa, że ​w przypadku kiedy nie będzie można się ścigać w 2020., umowa Francuza powinna zostać automatycznie przełożona na 2021 r.

Jednak szef fabrycznej Yamahy, Meregalli, nie zgadza się, mówiąc, że wszystkie kontrakty zachowują ważność.

„Nie [nie jest możliwe]. Wiem o roszczeniach Petronasa i nie chcę powiedzieć, że są pozbawione sensu, ale bez względu na to co się wydarzy w obecnym sezonie to 2021 zacznie się tak, jak mamy zapisane w kontraktach. ” – stwierdza Meregalli.

Co w takim razie z Rossim, który decyzję o swoim ewentualnym pozostaniu w MotoGP miał podjąć w połowie obecnego sezonu na podstawie wyników? I jedną z opcji miała być właśnie zamiana miejsc z Fabio w Petronasie?

Meregalli wyjaśnia:

„Jeśli będzie musiał zdecydować nie na podstawie wyników, a na podstawie swojej pasji, to mogę zapewnić, że w przyszłym roku ponownie wystartuje. To decyzja, która należy do niego, ale z pewnością nie będzie łatwa.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl