Fabio do Yamahy nawet jeżeli sezon się nie odbędzie – co z Rossim w 2021?
MotoRmania
11 kwietnia 2020

Menadżer fabrycznego zespołu Yamahy, Massimo Meregalli, nalega, aby wszystkie umowy zawarte z Fabio Quartararo na 2021 obowiązywały, nawet jeśli sezon 2020 zostanie odwołany.

W ubiegłym tygodniu szef Petonas SRT Yamaha, Razlan Razali, sugerował, że jeśli sezon 2020 nie odbędzie się z powodu pandemii to jego umowa z Fabio Quartararo powinna zostać przeniesiona na następny rok.

Tylko czterech zawodników ma podpisane mowy na rok 2021. Maverick Vinales (Yamaha), Marc Marquez (Honda) i Tito Rabat (Avintia) pozostaną tam, gdzie są, Quartararo miał się przenieść do fabrycznej Yamahy .

Razali uważa, że ​w przypadku kiedy nie będzie można się ścigać w 2020., umowa Francuza powinna zostać automatycznie przełożona na 2021 r.

Jednak szef fabrycznej Yamahy, Meregalli, nie zgadza się, mówiąc, że wszystkie kontrakty zachowują ważność.

„Nie [nie jest możliwe]. Wiem o roszczeniach Petronasa i nie chcę powiedzieć, że są pozbawione sensu, ale bez względu na to co się wydarzy w obecnym sezonie to 2021 zacznie się tak, jak mamy zapisane w kontraktach. ” – stwierdza Meregalli.

Co w takim razie z Rossim, który decyzję o swoim ewentualnym pozostaniu w MotoGP miał podjąć w połowie obecnego sezonu na podstawie wyników? I jedną z opcji miała być właśnie zamiana miejsc z Fabio w Petronasie?

Meregalli wyjaśnia:

„Jeśli będzie musiał zdecydować nie na podstawie wyników, a na podstawie swojej pasji, to mogę zapewnić, że w przyszłym roku ponownie wystartuje. To decyzja, która należy do niego, ale z pewnością nie będzie łatwa.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się: