Polak w pełnym cyklu MŚ World Supersport 300

- Mick

Znamy już pełne, choć wciąż prowizoryczne listy startowe klas World Superbike, World Supersport i World Supersport 300 na sezon 2019. W najmniejszej z nich ponownie na pełen etat zobaczymy Polaka. W padoku WorldSBK znów pojawi się torunianin Daniel Blin.

Na cykl WorldSBK składają się w tym roku trzy klasy. Znika Puchar Superstock 1000, który będzie organizowany w ramach Alpe Adria. Nie ma co ukrywać, że frekwencja w największej klasie World Superbike jest nieco rozczarowująca, bo do walki zgłoszono zaledwie 18 zawodników.

Na szczęście mała ilość zgłoszeń nie oznacza słabej jakości, bo w stawce nie brakuje przetasowań i nowych nazwisk. Do Kawasaki, u boku obrońcy tytułu Jonathana Rea, dołączył Leon Halsam, w Ducati Alvaro Bautista zastąpił Marco Melandriego, a do nowej ekipy BMW dołączyli Tom Sykes i Markus Reiterberger. Mamy też zupełnie nowy zespół Hondy wystawiany przez Moriwaki i Althea z wracającym Ryuichim Kiyonarim oraz debiutującą ekipę GRT z mistrzem Moto3 i Supersportów Sandro Cortese oraz Melandrim.

Jakby tego było mało, jest jeszcze Eugene Laverty na Kawasaki teamu Go Eleven, Jordi Torres u Pederciniego czy Michael Rinaldi w Barni. Puccetti ponownie wystawi Turka Razgatlioglu, Yamaha sprawdzony duet Lowes/van der Mark, a Althea także Alessandro Delbianco na trzeciej Hondzie. Zapowiada się ciekawie!


Zrzut ekranu 2019-01-15 o 13.08.42

Supersporty to z kolei aż 25 nazwisk, w tym otwierający listę uciekinier z Moto2, Isaac Vinales, znany z Alpe Adria Thomas Gradinger, szybki Ayrton Badovini czy kontrowersyjny Hector Barbera, nie mówiąc o zawsze szybkim Julesie Cluzelu i jedynej kobiecie, Marii Herrerze.Zrzut ekranu 2019-01-15 o 13.08.56

W Supersportach 300 prawdziwy urodzaj, bo aż 50 zawodników! Wśród nich Daniel Blin w barwach ekipy Terra e Moto, z którą rok temu rozpoczynał sezon w mistrzostwach Włoch. Jednym z jego rywali będzie właśnie mistrz Włoch, Manuel Bastianelli czy stary kolega z Alpe Adria, Czech Vojtek Schwarz. Oby tylko przepisy techniczne pozwoliły mniejszym Yamahom R3 na walkę z większymi motocyklami Kawasaki i KTM. Jeśli tak się stanie, nie mamy wątpliwości; znając już tory Blinek będzie groźny!

Pełną listę startową klasy Supersport 300 znajdziecie TUTAJ.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl