Kto stanie na podium generalki? 

informacja prasowa

Sezon GymkhanaGP zakończy się z wielkim rozmachem. Na drugi Silesia Cup, a zarazem piątą i ostatnią w tym sezonie rundę zmagań z zasadzkami toru oznaczonego pachołkami miłośnicy gymkhany zjadą 16 września do Katowic. Na tej rundzie zdecyduje się kolejność miejsc na podium klasyfikacji generalnej, o czym za chwilę.

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska027

Jeśli jeszcze nie startowałeś, to na co czekasz? Możesz to zrobić za zupełną darmochę. Wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu.  Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o cenne nagrody rzeczowe, bo zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach: amatorów i PRO.  W każdym roku zdarza się że debiutant staje na podium, czasem na jego najwyższym stopniu! A tym razem nagrodą dla zwycięzcy amatorów będzie między innymi voucher na szkolenie na torze. Jeśli natomiast już startowałeś, wspierasz organizację zawodów skromną kwotą trzech dyszek (i w cenie jest PIZZA! Debiutanci też dostaną :-) ) Na zwycięzców czekają liczne nagrody rzeczowe. Kibice wchodzą za free.

Rywalizacja w klasie PRO zapowiada się niezwykle emocjonująco. Co prawda tytuł Mistrza Polski został zaklepany już na poprzedniej rundzie przez Dzikiego, który po raz trzeci sięgnął po ten tytuł. Na rundzie w Katowicach okaże się, kto zostanie wicemistrzem i drugim wicemistrzem Polski. Największe szanse na wicemistrzostwo ma Alived (60pkt), ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski i mistrz Rosji. Co by się nie stało, on już z podium generalnej spaść nie może, więc obronił swoje miejsce sprzed roku. Szesnastoletni Mały Kris, rookie klasy PRO, traci jednak do Alived tylko 6 punktów i ma matematyczne szanse go dogonić, gdyby na Katowickiej rundzie stanął na podium, a Rosjanin znalazłby się pod koniec pierwszej dychy. Na miejsce na podium generalnej szanse ma jeszcze tylko Malarz (47 pkt), żeby tego dokonać musiałby na zdobyć jedno z trzech pierwszych miejsc i być kilka oczek wyżej od Krisa. Kolejny w generalce Blondi, nawet gdyby wygrał, a rywale nie stawili się na starcie, miałby o jeden punkt za mało by zająć trzecie miejsce w tabeli. (Wyliczenia są skomplikowane, bo najsłabsza runda się nie liczy; wykonał je sędzia pomiarowy Filus)

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska037

Niemniej, emocjonujące przejazdy zapewnią nam także wielcy nieobecni tego sezonu. Na rundzie wystąpi aktualny wicemistrz Polski Oscar, który jednak nie obroni tytułu, bo startował tylko raz i z problemami technicznymi. Swój przyjazd zapowiedzieli też bracia Czesi, którzy opuścili kilka rund ze względu na pokrywanie się ich kalendarza z naszym. Krupič, aktualny wicemistrz Czech, w ubiegłym sezonie u nas był czwarty w tabeli, i miał poważne szanse na podium w generalnej, ale również raz nie startował z tego samego powodu co w tym roku. Krejza, który w tym roku raz tylko był drugi w Czechach, a poza tym zwyciężał wszystkie zawody i zapewnił sobie już tytuł mistrza. Maty Landa, ojciec założyciel czeskiej gymkhany i kilkukrotny mistrz i wicemistrz Motoslalomu.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Marszałek Województwa Śląskiego (to o Puchar Marszałka zmierzy się na koniec  po czterech najlepszych zawodowców i amatorów, oraz Poseł na Sejm RP Wojciech Król. Organizator: Fundacja Sport i Edukacja, oraz współorganizator: Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin dziękują wolontariuszom, partnerom, sponsorom i fundatorom nagród: MOTORMANIA – patronat medialny cyklu, MODEKA – odzież i akcesoria motocyklowe, PENRITE – oleje, PROFI.AUTO – sklepy, hurtownie motoryzacyjne i warsztaty samochodowe, BOOSTER MOTOCYKLE – salon i serwis motocyklowy z Katowic, SJD PRO TECH – polskie innowacyjne kosmetyki samochodowe i motocyklowe, INTER MOTORS – części i akcesoria motocyklowe, DUSZAN TEAM – profesjonalne szkolenia motocyklowe, TRACZ INVESTMENTS – firma budowlana, WORD Katowice – na którego terenie odbędą się zawody, Trust Koszulki – poligrafia.

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska062

Komentarz do zawodów zapewni legendarny Głos Polskiej Gymkhany, Daniel Kisiel. Sędzią głównym będzie Chomik, skład sędziowski zasilą motocykliści z klubu Steel Roses MC Siemianowice Śląskie. Katowicki salon i serwis Booster Motocykle zapewni open service dla każdego zawodnika.  Każdy startujący dostanie pizzę. Food truck – Taulan Cafe serwować będzie aromatyczne kawy i słodkości. Gospodarzem after party będzie Club Garage, ul. Dąbrówki 10, Katowice.

Spotykamy się 16 września (sobota) na terenie WORD Katowice, ul.  Francuska 78. Rejestracja na zawody na stronie gymkhana-gp.pl, a także w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów. Na stronie oraz Facebooku cyklu oraz wydarzeniu znajdziecie regulamin, harmonogram i wszystkie aktualności.

Autorką zdjęć jest Aleksandra Łuczyńska.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

GymkhanaGP-SilesiaCup-fot-Aleksandra-Luczynska069