Zeskoczył przy 226km/h! Zobacz wypadek i sprawdź, co powiedział Vinales.

- MotoRmania

Maverick Vinales przyznał, że dwa ostatnie weekendy w Austrii to dwa jego najgorsze wyścigi w życiu. Tydzień temu obok niego przemknęły motocykle Zarco i Morbidelliego, które tylko cudem nie uderzyły w Vinalesa i Rossiego. Teraz musiał zeskoczyć z maszyny, w której nagle „eksplodowały hamulce”. Jadący za nim Alex Marquez potwierdził, że widział jakieś części wypadające spod koła.

Vinales relacjonuje, że tracił ciśnienie w hamulcu, ale regulował go i starał się kontynuować wyścig ( wielokrotnie nie mogąc wyhamować i tracąc kolejne pozycje). Ostatecznie poczuł, że jakieś części po prostu musiały odpaść i na mocnym hamowaniu, okazało się, że maszyna zwalnia minimalnie ( udało się zejść z około 300 do 226km/h). Opuszczenie motocykla było jedynym wyjściem. Przeżyjcie to jeszcze raz – w poniższym materiale filmowym.

UWAGA Reklama 🙂 Odbierz PAKIET „1500zł Plus” dla motocyklistów na Dainese, treningi, zakupy motocyklowe rejestrując dostęp do naszych materiałów Premium z zakresu szkoleń, testów i porad. Tutaj dowiesz się wszystkiego.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl