Znamy kalendarz World Superbike 2017

- Mick

Wraca Portimao, znika Malezja i Jerez, choć mamy jeszcze jedną niewiadomą. Oto przyszłoroczny kalendarz World Superbike. Czy w stawce zobaczymy Polaków?

Przyszłoroczna rywalizacja liczyć będzie 13 rund. Podobnie jak w tym roku sezon rozpocznie się w Australii i zakończy w Katarze. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze miejsce rozegrania przedostatniej rundy. Czy organizatorom uda dogadać się z popularnym torem w Jerez na południu Hiszpanii?

Nas bardziej interesuje to, czy w stawce znów zobaczymy Polaka. W tym roku w World Superbike ścigał się Paweł Szkopek. Teoretycznie „papiery” na awans do World Supersport ma także tegoroczny zwycięzca pucharu Yamahy R6, Patryk Kosiniak, podczas gdy o jeździe w nowej klasie Supersport 300 marzy młodziutki Daniel Blin. Nie będzie łatwo, ale trzymamy kciuki.

Kalendarz World Superbike 2017 wygląda następująco:

24 – 26 lutego Australia Phillip Island
10 – 12 marca Tajlandia Buriram
31 marca – 2 kwietnia Hiszpania Aragon
28 – 30 kwietnia Holandia Assen
12 – 14 maja Włochy Imola
26 – 28 maja Wielka Brytania Donington Park
16 – 18 czerwca Włochy Misano
7 – 9 lipca USA Laguna Seca (tylko klasa Superbike)
18 – 20 sierpnia Niemcy Lausitzring
15 – 17 września Portugalia Portimao
29 września – 1 października Francja Magny-Cours
13 – 15 października do potwierdzenia
2 – 4 listopada Katar Losail

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl