Wyścigi WorldSBK w Hiszpanii i Francji przesunięte

- Mick

Organizatorzy World Superbike przesunęli najbliższą, marcową rundę na torze w Jerez na ostatni weekend października. Jednocześnie przesunięto także wyścigi we Francji, które miały odbyć się pod koniec września, ale kolidowałyby z nowym kalendarzem MotoGP. Odbędą się więc tydzień później, w pierwszy weekend października.

Tym sposobem sezon WorldSBK ma ruszyć w dniach 17-19 kwietnia w holenderskim Assen, ale biorąc pod uwagę fakt, że zaplanowany na ten sam weekend wyścig FIM EWC w Le Mans został wczoraj przesunięty, także zmagania w Assen stoją pod znakiem zapytania.

Z drugiej strony władze Holandii nie wydają się specjalnie zmartwione koronawirusem, ponieważ w przeciwieństwie do rządów innych państw nie odwołują póki co imprez masowych i nie zamykają szkół.

W cyklu WorldSBK, w klasie Supersport 600, oglądać możemy w tym roku polski zespół, Wójcik Racing Team, z kolei w klasie Supersport 300 polskiego zawodnika, Daniela Blina.

Oto aktualna – na dziś – wersja kalendarza WorldSBK:Zrzut ekranu 2020-03-11 o 16.37.33

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl