Wyścigi WorldSBK w Hiszpanii i Francji przesunięte
Mick
11 marca 2020

Organizatorzy World Superbike przesunęli najbliższą, marcową rundę na torze w Jerez na ostatni weekend października. Jednocześnie przesunięto także wyścigi we Francji, które miały odbyć się pod koniec września, ale kolidowałyby z nowym kalendarzem MotoGP. Odbędą się więc tydzień później, w pierwszy weekend października.

Tym sposobem sezon WorldSBK ma ruszyć w dniach 17-19 kwietnia w holenderskim Assen, ale biorąc pod uwagę fakt, że zaplanowany na ten sam weekend wyścig FIM EWC w Le Mans został wczoraj przesunięty, także zmagania w Assen stoją pod znakiem zapytania.

Z drugiej strony władze Holandii nie wydają się specjalnie zmartwione koronawirusem, ponieważ w przeciwieństwie do rządów innych państw nie odwołują póki co imprez masowych i nie zamykają szkół.

W cyklu WorldSBK, w klasie Supersport 600, oglądać możemy w tym roku polski zespół, Wójcik Racing Team, z kolei w klasie Supersport 300 polskiego zawodnika, Daniela Blina.

Oto aktualna – na dziś – wersja kalendarza WorldSBK:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły