WSBK – Sykes nowym liderem po podwójnym zwycięstwie na Imoli

- Mick

Tom Sykes zdominował siódmą rundę World Superbike, sięgając po Superpole, podwójne zwycięstwo i obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Sobotnie Superpole przerwał widowiskowy wypadek zespołowego kolegi Brytyjczyka, Lorisa Baza, ale po wznowieniu sesji Sykes wrócił na tor i w imponującym stylu sięgnął po pole position.

Ubiegłoroczny wicemistrz zdominował także oba wyścigi, pierwszy wygrywając z przewagą siedmiu, a drugi pięciu sekund. Tym sposobem zawodnik Kawasaki po raz pierwszy w swojej karierze objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, detronizując dotychczasowego lidera, reprezentującego Aprilię Francuza, Sylvaina Guintoliego. Czy tak dobra dyspozycja na upalnej Imoli (temperatura asfaltu przekraczała 50 stopni) to potwierdzenie, że Kawasaki uporało się już z problemami ze zużyciem opon i w drugiej połowie sezonu Sykes będzie nie do powstrzymania nie tylko w Superpole, ale także w wyścigach?

Jest to możliwe, bowiem na Imoli to nie Kawasaki, a rywale narzekali na problemy z oponami i brakiem przyczepności. W pierwszym wyścigu podium uzupełnili Davide Giugliano i Eugene Laverty, zaś tuż poza podium finiszował Marco Melandri. Na mecie zabrakło Jonathana Rea (wywrotka) i Sylvaina Guintoliego (awaria silnika), który w takiej kolejności uzupełnili podium drugiego wyścigu, wyprzedzając Melandriego, Daviesa i wspomnianego na początku Baza.

W tabeli Sykes o 6 punktów wyprzedza Guintoliego i aż o 45 Laverty’ego. Melandri traci już do lidera aż 53 oczka, ale do końca sezonu jeszcze 8 rund, czyli 16 wyścigów i 400 punktów do zdobycia, więc wszystko może się zdarzyć. Seria World Superbike minie półmetek tegorocznej rywalizacji za trzy tygodnie, podczas wyścigów w Moskwie.

Przerywany z powodu oleju rozlanego na torze wyścig klasy Supersport wygrał obrońca tytułu, Kenan Sofuoglu, wyprzedzając startującego z pole position Sama Lowesa j jego kolegę z ekipy Yakhnich Motorsport Yamaha, Vladimira Leonova. Na półmetku sezonu w tabeli Brytyjczyk wyprzedza jednak Turka o 34 oczka.

Wyniki wyścigów na Imoli znajdziecie TUTAJ .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl