WorldSBK – Van der Mark odchodzi z Yamahy

- Mick

Yamaha poinformowała dzisiaj, że jej fabryczny zespół w World Superbike razem z końcem roku opuści Holender Michael van der Mark.

Przez cztery ostatnie sezony 27-latek był filarem ekipy prowadzonej przez Paula Denninga, po drodze dwukrotnie wygrywając także prestiżowy wyścig FIM EWC, Suzuka 8 Hours.

Były mistrz świat Supersportów według plotek może trafić w przyszłym roku do fabrycznego zespołu BMW, który obecnie reprezentują Tom Sykes i Eugene Laverty. Innych opcji na horyzoncie raczej brak, chyba, że Ducati postanowi rozstać się z Chazem Daviesem.

Kawasaki przedłużyło już umowy ze swoimi zawodnikami; obrońcą tytułu Jonathanem Rea oraz Alexem Lowesem, który w tym roku trafił do „zielonych” właśnie po odejściu z Yamahy i jak widać wyszło mu to na dobre. Po wygranej w Australii Lowes prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Kto zajmie miejsce Holendra w zespole Yamahy? Mówi się, że będzie to Francuz Loris Baz, obecnie ścigający się R1-ką ekipy Ten Kate i współpracujący także z zespołem YART w FIM EWC.

Co ciekawe, dzisiejszy komunikat nie pozostawia złudzeń; to van der Mark postanowił nie przedłużać współpracy, a nie Yamaha.

Tymczasem sezon World Superbike ruszy (po raz drugi w tym roku) na początku sierpnia w Jerez de la Frontera. Kto jest Waszym faworytem?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl