WorldSBK na Imoli, pożegnanie Sofuoglu, bez Blina – zapowiedź

- Mick

Piąta runda motocyklowych mistrzostw świata World Superbike będzie miała wyjątkowy smak. Na torze Imola pożegnalny wyścig zaliczy w niedzielę wielokrotny mistrz świata Supersportów, Kenan Sofuoglu. W klasie Supersport 300 tym razem zabraknie niestety Daniela Blina.

Sofuoglu od lat nie ma sobie równych w klasie Supersport, ale od kilku miesięcy nie może uporać się z kontuzją miednicy, jakiej nabawił się rok temu na Magny-Cours i którą odnowił lutym w Australii. Po opuszczeniu ostatnich wyścigów Turek wróci na swoje Kawasaki, ale tylko po to, aby z klasą pożegnać się z kibicami. Czy będzie w stanie zrobić to walcząc o zwycięstwo?

Niestety w klasie Supersport 300 zabraknie Daniela Blina, który w dwóch pierwszych rundach MŚ startował z dziką kartą. Torunianina nie zobaczymy co prawda w akcji w najbliższy weekend, ale dwie pierwsze dzikie karty najprawdopodobniej nie będą dla niego ostatnimi w tym roku, więc trzymamy kciuki.

Tymczasem na czele stawki World Superbike prowadzenia w tabeli broni obrońca tytułu Jonathan Rea, ale apetyt na zwycięstwo przed swoimi pełnymi pasji kibicami ma Ducati. Jak poradzą sobie Marco Melandri i Chaz Davies? A może znów zaskoczy Xavi Fores z prywatnej ekipy Barni Racing?

Sobotnie Superpole i pierwszy wyścig Superbike’ów na żywo w Eurosporcie 2, odpowiednio o 10:30 i 13:00. W niedzielę Supersporty na żywo o 11:30. Drugi wyścig Superbike’ów z odtworzenia o 20:30.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl