WorldSBK na Imoli, pożegnanie Sofuoglu, bez Blina – zapowiedź
Mick
10 maja 2018

Piąta runda motocyklowych mistrzostw świata World Superbike będzie miała wyjątkowy smak. Na torze Imola pożegnalny wyścig zaliczy w niedzielę wielokrotny mistrz świata Supersportów, Kenan Sofuoglu. W klasie Supersport 300 tym razem zabraknie niestety Daniela Blina.

Sofuoglu od lat nie ma sobie równych w klasie Supersport, ale od kilku miesięcy nie może uporać się z kontuzją miednicy, jakiej nabawił się rok temu na Magny-Cours i którą odnowił lutym w Australii. Po opuszczeniu ostatnich wyścigów Turek wróci na swoje Kawasaki, ale tylko po to, aby z klasą pożegnać się z kibicami. Czy będzie w stanie zrobić to walcząc o zwycięstwo?

Niestety w klasie Supersport 300 zabraknie Daniela Blina, który w dwóch pierwszych rundach MŚ startował z dziką kartą. Torunianina nie zobaczymy co prawda w akcji w najbliższy weekend, ale dwie pierwsze dzikie karty najprawdopodobniej nie będą dla niego ostatnimi w tym roku, więc trzymamy kciuki.

Tymczasem na czele stawki World Superbike prowadzenia w tabeli broni obrońca tytułu Jonathan Rea, ale apetyt na zwycięstwo przed swoimi pełnymi pasji kibicami ma Ducati. Jak poradzą sobie Marco Melandri i Chaz Davies? A może znów zaskoczy Xavi Fores z prywatnej ekipy Barni Racing?

Sobotnie Superpole i pierwszy wyścig Superbike’ów na żywo w Eurosporcie 2, odpowiednio o 10:30 i 13:00. W niedzielę Supersporty na żywo o 11:30. Drugi wyścig Superbike’ów z odtworzenia o 20:30.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły