World Superbike – w niedzielę wyścigi w Misano – Zapowiedź

- Mick

Motocykliści World Superbike mijają półmetek tegorocznej rywalizacji, przystępując w ten weekend do siódmej rundy sezonu i stając w szranki na włoskim torze Misano.

Siódma runda oznacza dla zawodników drugą w tym roku, po Imoli, wizytę we Włoszech, a więc kolejny domowy weekend dla zespołów Ducati i Aprilii. To właśnie Marco Melandri na RSV4 dwa tygodnie temu zdominował rywalizację na debiutującym w kalendarzu torze Sepang w Malezji, ale Włoch ma też za sobą trudny początek sezonu.

Misano będzie dla Melandriego i Aprilii chwilą prawdy. Czy zwycięstwa z Malezji okażą się jednorazowym przebłyskiem geniuszu, czy jednak faktycznie oznaczają dla włoskiego składu nowy początek? Po raz ostatni Misano gościło w kalendarzu WSBK dwa lata temu, kiedy oba wyścigi wygrał dosiadający Aprilii Max Biaggi.

Równie szybki może być w niedzielę wicelider tabeli, Sylvain Guintoli. Obaj z Melandrim doskonale znają tor ze swoich startów w MotoGP, także powinni być groźni. Misano to też oczywiście domowa runda dla ekipy Ducati i jej włoskiego reprezentanta, Davide Giugliano, który dwa lata temu stał tutaj na podium po tym, jak prowadził przez część wyścigu. Dość kręty i techniczny tor może sprzyjać Panigale.

Naturalnie jak zwykle głównym faworytem jest lider tabeli i obrońca tytułu, Brytyjczyk Tom Sykes, ale groźny może być w niedzielę również Jonathan Rea, który właśnie tutaj wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w WSBK w 2009 roku. Co ciekawe, Rea jest jedynym zawodnikiem w stawce, który wygrywał na Misano, podczas gdy Sykes nigdy nie stał tutaj nawet na podium, choć dwie ostatnie edycje zaczynał z pole position. Zawodnik Kawasaki wciąż prowadzi w tabeli, ale po wywrotce w Malezji jego przewaga nad Guintolim stopniała do zaledwie trzynastu punktów.

Z uwagi na charakter toru, sporą szansę powinno mieć także Suzuki. Eugene Laverty ostatnio wrócił na podium po raz pierwszy od zwycięstwa w Australii, a w Misano wygrywał w przeszłości w kategorii Supersport. Wszystko wskazuje na to, że po weekendzie na faworyzującym mocne maszyny torze Sepang, w niedzielę walka na czele stawki może być dużo bardziej zacięta, a czołowa grupa dużo liczniejsza.

Pierwszy wyścig w niedzielę o 10:15 w Eurosporcie, drugi o 13:00 w Eurosporcie 2. Tam też zmagania klasy Supersport, o 11:30. Wszystkie na żywo. O 14:00 zmagania Superstock.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl