World Superbike potwierdza kalendarz 2016

- Mick

Organizatorzy mistrzostw świata World Superbike potwierdzili wstępną wersję kalendarza na sezon 2016. W przyszłym roku czeka nas 28 ekscytujących wyścigów.

W sezonie 2016 odbędzie się czternaście rund mistrzostw świata. O powrocie niemieckiego Lausitzringu pisaliśmy już na początku tygodnia. Poza tą zmianą, brak co prawda niespodzianek i większych zmian (poza zniknięciem Portimao i powrotem Monzy), ale wcale nie oznacza to, że emocji zabraknie.

Sezon ponownie rozpocznie się pod koniec lutego w Australii, gdzie na początku tygodnia przed pierwszymi wyścigami odbędą się oficjalne testy. Seria World Superbike w marcu po raz drugi wróci do Tajlandii, gdzie w tym roku, podczas debiutu toru w Buriram, oglądać mogliśmy Polaka, Irka Sikorę.

Po niecałym miesiącu przerwy zmagania zawitają do Europy. Dwie rundy odbędą się w Hiszpanii (Aragonia i Jerez), aż trzy we Włoszech (Imola, Misano i Monza). Latem zawodników znów czekają wycieczki do Malezji i Kalifornii (tylko klasa Superbike), zaś sezon znów zakończy się nocnymi wyścigami w Katarze. Po Misano i Jerez odbędą się z kolei oficjalne testy.

Podczas rund w Europie na torze zobaczymy także zawodników Pucharu Superstock 1000 i Pucharu Europy Juniorów. Znikają Mistrzostwa Europy Superstock 600, ale zawodników z nich do MŚ Supersport przyciągnąć mają bardziej stockowe przepisy i obniżone koszty.

Kalendarz wygląda póki co następująco:

1 – Australia – Phillip Island GP Circuit – 26-28 lutego

2 – Tajlandia – Chang International Circuit – 11-13 marca

3 – Hiszpania – MotorLand Aragón – 1-3 kwietnia

4 – Holandia – TT Circuit Assen – 15-17 kwietnia

5 – Włochy – Imola – 29 kwietnia – 1 maja

6– Malezja – Sepang International Circuit – 13-15 maja

7 – Wielka Brytania – Donington Park – 27-29 maja

8 – Włochy – Misano World Circuit Marco Simoncelli – 17-19 czerwca

9 – USA – Mazda Raceway Laguna Seca – 8-10 lipca ***

10 – Włochy – Autodromo Nazionale di Monza – 22-24 lipca *

11 – Niemcy – Lausitzring – 16-18 września

12 – Francja – Circuit de Nevers Magny-Cours – 30 September – 2 października

13 – Hiszpania – Circuito de Jerez – 14-16 października **

14 – Katar – Losail International Circuit – 28-30 października
* uzależnione od homologacji toru ** uzależnione od podpisania kontraktu 
*** tylko klasa Superbike

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl