World Superbike potwierdza kalendarz 2016
Mick
20 listopada 2015

Organizatorzy mistrzostw świata World Superbike potwierdzili wstępną wersję kalendarza na sezon 2016. W przyszłym roku czeka nas 28 ekscytujących wyścigów.

W sezonie 2016 odbędzie się czternaście rund mistrzostw świata. O powrocie niemieckiego Lausitzringu pisaliśmy już na początku tygodnia. Poza tą zmianą, brak co prawda niespodzianek i większych zmian (poza zniknięciem Portimao i powrotem Monzy), ale wcale nie oznacza to, że emocji zabraknie.

Sezon ponownie rozpocznie się pod koniec lutego w Australii, gdzie na początku tygodnia przed pierwszymi wyścigami odbędą się oficjalne testy. Seria World Superbike w marcu po raz drugi wróci do Tajlandii, gdzie w tym roku, podczas debiutu toru w Buriram, oglądać mogliśmy Polaka, Irka Sikorę.

Po niecałym miesiącu przerwy zmagania zawitają do Europy. Dwie rundy odbędą się w Hiszpanii (Aragonia i Jerez), aż trzy we Włoszech (Imola, Misano i Monza). Latem zawodników znów czekają wycieczki do Malezji i Kalifornii (tylko klasa Superbike), zaś sezon znów zakończy się nocnymi wyścigami w Katarze. Po Misano i Jerez odbędą się z kolei oficjalne testy.

Podczas rund w Europie na torze zobaczymy także zawodników Pucharu Superstock 1000 i Pucharu Europy Juniorów. Znikają Mistrzostwa Europy Superstock 600, ale zawodników z nich do MŚ Supersport przyciągnąć mają bardziej stockowe przepisy i obniżone koszty.

Kalendarz wygląda póki co następująco:

1 – Australia – Phillip Island GP Circuit – 26-28 lutego

2 – Tajlandia – Chang International Circuit – 11-13 marca

3 – Hiszpania – MotorLand Aragón – 1-3 kwietnia

4 – Holandia – TT Circuit Assen – 15-17 kwietnia

5 – Włochy – Imola – 29 kwietnia – 1 maja

6– Malezja – Sepang International Circuit – 13-15 maja

7 – Wielka Brytania – Donington Park – 27-29 maja

8 – Włochy – Misano World Circuit Marco Simoncelli – 17-19 czerwca

9 – USA – Mazda Raceway Laguna Seca – 8-10 lipca ***

10 – Włochy – Autodromo Nazionale di Monza – 22-24 lipca *

11 – Niemcy – Lausitzring – 16-18 września

12 – Francja – Circuit de Nevers Magny-Cours – 30 September – 2 października

13 – Hiszpania – Circuito de Jerez – 14-16 października **

14 – Katar – Losail International Circuit – 28-30 października
* uzależnione od homologacji toru ** uzależnione od podpisania kontraktu 
*** tylko klasa Superbike

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły