World Superbike: Jonathan Rea przejechał Chaza Daviesa

- Piotr Jędrzejak

Na szczęście Chaz wyszedł z tego cało, a Rea wrócił do wyścigu, zajmując trzecie miejsce.

Ostatnie okrążenia pierwszego, sobotniego wyścigu World Superbike okazały się dramatycznie emocjonujące. Wyścig w Rimini prowadził Chaz Davies, jednak na ostatnich zakrętach zawodnik Ducati zaliczył wypadek – złapał lowside’a, przewracając się do wewnątrz. Jonathan Rea jechał tuż za nim. Na tyle blisko, że nie miał czasu na reakcję.

Davies nie zdążył jeszcze do końca spaść z motocykla, a Rea już uderzył w jego plecy. Kawasaki przejechało, a w zasadzie przeskoczyło po zawodniku Ducati.

Taki wypadek mógł skończyć się naprawdę źle. W podobny sposób życie stracił Marco Simoncelli… Tutaj na szczęście prędkość była nieduża.

Davies podniósł się niemalże natychmiastowo. Wciąż ślizgający się Rea zauważył, że wszystko w porządku, więc również od razu rzucił się w stronę własnego motocykla. Chaz Davies również starał się wrócić na motocykl, ale musiał zrezygnować. Jonathan Rea pozbierał się i dojechał na metę zajmując trzeci stopień podium – zatrzymał się jednak na okrążeniu zjazdowym, aby sprawdzić, czy z Chazem wszystko w porządku.

Davies trafił do szpitala w Rimini z bólem klatki piersiowej i lekkim problemem z oddychaniem. Rezonans magnetyczny wykazał pęknięcie kręgu L3. Do tego pojawiło się stłuczenie lewego kciuka oraz kilka siniaków.

Chaz wrócił do padoku już następnego dnia, aby kibicować w niedzielnym wyścigu. W poniedziałek miał odwiedzić specjalistę, z którym ustalą plan rehabilitacji. Cel to powrót na najbliższą rundę na Laguna Seca.

wypadek rea davies wsbk 2017

wypadek rea davies wsbk rimini

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl