Sykes i Melandri wygrywają w WorldSBK w Misano
Mick
19 czerwca 2017

Tom Sykes i Marco Melandri podzielili się zwycięstwami w nietypowych wyścigach WorldSBK na włoskim torze Misano. W tabeli nadal prowadzi jednak broniący tytułu Jonathan Rea.

Upalna runda w Misano była dużym wyzwaniem nie tylko dla zawodników, ale również dla opon, a sobotni wyścig upłynął pod znakiem serii wywrotek. Najpierw na deskach znalazł się prowadzący Michael van der Mark, a następnie, tuż przed metą Chaz Davies, w którego uderzył jadący tuż za nim Jonathan Rea. Zamieszanie wykorzystał Sykes, który minął linię mety na pierwszej pozycji, przed Alexem Lowesem i właśnie Rea, który zdołał podnieść swoje Kawasaki i finiszować na trzeciej pozycji.

Tymczasem Davies – choć w pierwszej chwili podniósł się o własnych siłach – trafił ostatecznie do szpitala z kontuzją kręgosłupa, która wyeliminowała go z niedzielnego wyścigu. Film i informację o kontuzjach Daviesa możecie już znaleźć na naszym portalu. Niedzielny wyścig padł łupem jego zespołowego kolegi, startującego przed własną publicznością Marco Melandriego, który wyprzedził duet Kawasaki, tym razem finiszujący w odwrotnej kolejności; Rea pokonał Sukesa o zaledwie jedną dziesiątą sekundy, do zwycięzcy tracąc tylko sekundę. Van der Mark tym razem był czwarty, ale do liderów stracił aż 13 sekund.

Po siedmiu rundach Rea prowadzi w tabeli z przewagą równo 50 punktów nad Sykesem. Trzeci Davies traci do lidera aż 111 punktów. Kolejne wyścigi już za trzy tygodnie na słynnym, kalifornijskim torze Laguna Seca.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły