Sykes i Melandri wygrywają w WorldSBK w Misano

- Mick

Tom Sykes i Marco Melandri podzielili się zwycięstwami w nietypowych wyścigach WorldSBK na włoskim torze Misano. W tabeli nadal prowadzi jednak broniący tytułu Jonathan Rea.

Upalna runda w Misano była dużym wyzwaniem nie tylko dla zawodników, ale również dla opon, a sobotni wyścig upłynął pod znakiem serii wywrotek. Najpierw na deskach znalazł się prowadzący Michael van der Mark, a następnie, tuż przed metą Chaz Davies, w którego uderzył jadący tuż za nim Jonathan Rea. Zamieszanie wykorzystał Sykes, który minął linię mety na pierwszej pozycji, przed Alexem Lowesem i właśnie Rea, który zdołał podnieść swoje Kawasaki i finiszować na trzeciej pozycji.

Tymczasem Davies – choć w pierwszej chwili podniósł się o własnych siłach – trafił ostatecznie do szpitala z kontuzją kręgosłupa, która wyeliminowała go z niedzielnego wyścigu. Film i informację o kontuzjach Daviesa możecie już znaleźć na naszym portalu. Niedzielny wyścig padł łupem jego zespołowego kolegi, startującego przed własną publicznością Marco Melandriego, który wyprzedził duet Kawasaki, tym razem finiszujący w odwrotnej kolejności; Rea pokonał Sukesa o zaledwie jedną dziesiątą sekundy, do zwycięzcy tracąc tylko sekundę. Van der Mark tym razem był czwarty, ale do liderów stracił aż 13 sekund.

Po siedmiu rundach Rea prowadzi w tabeli z przewagą równo 50 punktów nad Sykesem. Trzeci Davies traci do lidera aż 111 punktów. Kolejne wyścigi już za trzy tygodnie na słynnym, kalifornijskim torze Laguna Seca.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl