World Superbike i World Supersport bez Polaków w 2016 – listy startowe

- Mick

Organizatorzy motocyklowych mistrzostw świata World Superbike i World Supersport opublikowali dziś listy startowe na rozpoczynający się już w lutym sezon 2016. Niestety, nie ma na nich Polaków.

W klasie Supersport zobaczymy 24 zawodników. Z jedynką wystartuje obrońca tytułu, Jonathan Rea. Irlandczyk nie był do końca zadowolony z wyników ostatnich testów w Jerez. Jego zdaniem nowe Kawasaki ZX-10R było rozwijane bardziej pod styl jazdy zespołowego kolegi i byłego mistrza Toma Sykesa, a prace nad maszyną na sezon 2016 rozpoczęły się podobno jeszcze Rea dołączył do ekipy zielonych.

O tym, kogo zobaczymy w tym roku w WSBK pisaliśmy już ostatnio przy okazji wspominanych testów w Jerez, a od tego czasu niewiele się zmieniło. Kilka nowości jest jednak wartych odnotowania. W stawce zostanie jednak Aprilia, której maszyny wystawi włoski zespół Ioda Racing, kierowany przez byłego szefa grupy Piaggio, Giampiero Sacchiego. Razem z ekipą serię zmienia Alex de Angelis, który po latach startów w cyklu Grand Prix będzie miał w tym roku sporą szansę na konkurencyjne wyniki. Jego zespołowym kolegą będzie młody Lorenzo Savadori.

Niestety, na liście startowej zabrakło Pawła Szkopka, który prowadził intensywne rozmowy na temat startu w pełnym cyklu. Czy aktualnego mistrza Polski klasy Superbike zobaczymy w WSBK na pełen etat, czy tylko przy okazji kilku gościnnych startów z dzikimi kartami? Czas pokaże. Opublikowane dzisiaj listy nie są jeszcze ostateczne i mogą się zmienić po pierwszej rundzie w Australii. Potwierdza to chociażby fakt, że fabryczna ekipa MV Agusta, kierowana przez znanego z MotoGP Giovanniego Cuzari, wystawi na Phillip Island tylko jedną maszynę, dla Leona Camiera.

Póki co pozostaje nam dopingowanie znanego z MotoGP Czecha Karela Abrahama, czy węgierskiego Team Toth, który zmienia BMW na R1-ki i wystawi Imre Totha oraz Petera Sebestyena.

W Supersportach z jedynką zobaczymy obrońcę tytułu Kenana Sofuoglu. W stawce zobaczymy aż 34 zawodników, z czego 11 wystartuje w ramach Pucharu Europy. Na liście startowej nie brakuje nowych nazwisk. Groźny będzie przechodzący z Moto2 Szwajcar Randy Krummenacher, który wystartuje na Kawasaki u boku Sofuoglu. Wielką niewiadomą będzie z kolei znany z Moto3 Malezyjczyk Fahmi Khairuddin. Kilku zawodników, jak Ondrej Jezek czy Janos Chrobak, dobrze znamy też z Alpe Adria. Niestety, także tutaj zabrakło Polaka. Aktualny mistrz Polski klasy Supersport Sebastian Zieliński rozmawiał co prawda z czeską ekipą SMS, ale ostatecznie nie dostała ona miejsca w stawce.

Tak czy inaczej wygląda na to, że połączenie WSS z ME Superstock 600 pozytywnie wpłynie na frekwencję w stawce i uatrakcyjni wyścigi, ale czy ktokolwiek zagrozi Sofuoglu? Przekonamy się wkrótce.

Pierwsza runda MŚ już pod koniec lutego w Australii, gdzie wcześniej odbędą się testy MotoGP. Szykuje się gorący początek sezonu 2016!

Oto listy startowe WSBK i WSS:

wsbk

wss

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl