Rusza kolejna edycja Pucharu Europy Juniorów
MotoRmania
4 listopada 2015

Organizatorzy wspieranego przez Hondę Pucharu Europy Juniorów, będącego serią towarzyszącą motocyklowym mistrzostwom świata FIM World Superbike, rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do przyszłorocznej, szóstej edycji rywalizacji.

Tegoroczny sezon oznaczał dla młodych motocyklistów przesiadkę na nową Hondę CBR650F, która została oficjalną maszyną serii gwarantującej ekscytującą rywalizację, wyrównane szanse i przystępne koszty.

Po triumf w tegorocznych zmaganiach sięgnął podczas swojego domowego wyścigu w Jerez Hiszpan Javier Orellana, który w przyszłym roku zrobi dzięki temu kolejny krok w stronę prestiżowej kategorii Superbike.

Przyszłoroczna edycja Pucharu Europy Juniorów składać się będzie z ośmiu rund odbywających się wspólnie z europejskimi wyścigami MŚ FIM World Superbike. Do rywalizacji dopuszczeni będą zawodnicy w wieku od 14 do 21 lat. Integralną częścią European Junior Cup ponownie będzie Puchar Europy Kobiet, w którym rywalizować będą motocyklistki w wieku od 14 do 24 lat.

Do startu w sezonie 2016 zgłaszać mogą się także motocyklistki i motocykliści z Polski. Aby to zrobić należy najpierw wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny na stronie European Junior Cup:
http://europeanjuniorcup.com/ejc/contact_us/

„Sezon 2015 był fantastyczny, a my jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągów zawodników oraz nowego, oficjalnego motocykla – podkreśla Dyrektor EJC Gerry Bryce. – Honda CBR650F została świetnie przyjęta przez uczestników, a my otrzymaliśmy rewelacyjne wsparcie od Hondy, organizatorów MŚ, Pirelli i wszystkich pozostałych partnerów. Nie możemy się więc doczekać kolejnego sezonu i jesteśmy przekonani, że rok 2016 będzie jeszcze lepszy.”

„Honda z wielką przyjemnością wspierać będzie serię EJC także w sezonie 2016 – dodaje manager operacyjny projektu Hondy w mistrzostwach WSBK, Marco Chini. – Przez trzy ostatnie lata seria ta pokazała, że jest jednym z największych sukcesów padoku WSBK, zarówno pod względem komercyjnym, jak i w kwestii szukania młodych talentów. Honda CBR650F to motocykl sportowy, który prowadzi się niesamowicie łatwo i jest idealnym modelem pozwalającym młodym zawodnikom na naukę europejskich torów WSBK oraz wszystkiego, co będzie im potrzebne na kolejnych poziomach rywalizacji. Nie mogę się już doczekać poznania kolejnego pokolenia zawodników EJC. Mam też nadzieję, że na starcie ustawi się jeszcze więcej kobiet.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły