Rea i Davies wygrywają w WorldSBK w Aragonii

- Mick

Irlandczyk Jonathan Rea i Walijczyk Chaz Davies podzielili się zwycięstwami podczas trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na hiszpańskim torze Motorland Aragon.

Po dominacji obrońcy tytułu w czterech pierwszych wyścigach sezonu starcie w Hiszpanii miało być dla Daviesa najważniejszym do tej pory sprawdzianem. W końcu to właśnie on dominował w Aragonii wielokrotnie w ostatnich latach. Treningi i kwalifikacje potwierdziły, że czekają nas dwa pojedynki właśnie tego duetu i tak też się stało.

Niestety, w sobotę Davies popełnił nieco nietypowy dla siebie błąd, podczas walki o zwycięstwo zaliczając wywrotkę na dwa kółka przed metą i oddając wygraną – piątą z rzędu w tym roku – rywalowi. Dzień później zawodnik Ducati mógł się jednak zrewanżować, po kolejnym zaciętym pojedynku pokonując rywala z Kawasaki o niecałe pół sekundy. W tabeli Rea wyprzedza jednak Daviesa aż o 50 punktów. Sobotnie podium uzupełnili Marco Melandri i startujący mimo osłabienia Tom Sykes. Ten sam duet w niedzielę zajął odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Bohaterem drugiego planu był w Aragonii Xavi Fores, który w sobotę musiał ewakuować się ze swojego Ducati, które nagle… stanęło w płomieniach.

Czwarta runda World Superbike w ostatni weekend kwietnia w Assen.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl