Na Phillip Island rusza sezon WorldSBK
Mick
22 lutego 2019

Już w ten weekend pierwsze trzy wyścigi sezonu World Superbike. W tym sezonie czeka nas ciekawa walka o tytuł, nowy format rywalizacji i nowi chętni na plakietkę z numerem 1.

Nowa twarz w serii to przede wszystkim Alvaro Bautista, były mistrz świata klasy 125 i wieloletni zawodnik MotoGP, który imponował już podczas zimowych testów. To on był także najszybszy, zarówno podczas ostatnich testów jak i piątkowych treningów w Australii. Hiszpan otrzymał do swojej dyspozycji nowe Ducati Panigale V4, które może nieźle namieszać w stawce. W październiku „SuperBauti” finiszował na Phillip Island tuż za podium w MotoGP, więc w ten weekend warto mieć niego oko.

W Australii w World Superbike debiutuje także nowy format rywalizacji i trzeci, poza dwoma głównymi, wyścig. Krótki sprint Superpole na dystansie 10 okrążeń nie tylko da zawodnikom dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej, ale także ustawi pierwszą dziewiątkę na polach startowych do ostatniego wyścigu. Sprinty mogą być w tym sezonie szansą dla tych, którzy mieli do tej pory problemy ze zużyciem opon i utrzymywaniem tempa na długim dystansie, jak chociażby Tom Sykes.

Brytyjczyk opuścił Kawasaki i dołączył do nowej ekipy BMW. Na tym zmiany w stawce się nie kończą; nowa struktura zespołu Hondy, Melandri i Cortese w nowym zespole Yamahy, Laverty na Panigale teamu Go Eleven, Haslam w Kawasaki u boku niepokonanego od kilku sezonów Jonathana Rea…

… to będzie ciekawy weekend i sezon! Wyścigi główne z Australii odpowiednio w sobotę i niedzielę o 5 rano polskiego czasu. Sprint Superpole w niedzielę o 2 rano, a wyścig Supersportów w niedzielę o 3:15. Wszystko na żywo na worldsbk.com oraz w Eurosporcie 1.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły