Jonathan Rea i Kawasaki nadal razem w WorldSBK

- Mick

Pięciokrotny motocyklowy mistrz świata klasy Superbike, Irlandczyk Jonathan Rea, przedłużył „na kolejne lata” swoją umowę z fabrycznym zespołem Kawasaki.

Rea dołączył do ekipy „zielonych” w 2015 roku i od tego czasu jest w WorldSBK niepokonany, sięgając po pięć tytułów mistrzowskich z rzędu i zyskując status najbardziej utytułowanego zawodnika w ponad trzydziestoletniej historii cyklu. Po 74 ze swoich 89 zwycięstw w WorldSBK Rea sięgnął na motocyklach Kawasaki.

Co prawda nie poinformowano, na ile sezonów podpisana została nowa umowa, ale ekipa podkreśla, że to „wieloletni” projekt.

Kawasaki poinformowało także niedawno o przedłużeniu współpracy z drugim ze swoich zawodników, Alexem Lowesem.

Póki co w tym sezonie odbyła się tylko jedna runda WorldSBK. W lutym zawodnicy ścigali się w Australii i wciąż czekają na szczegóły nowego kalendarza.

O ile cieszy długoterminowa wizja Kawasaki, o tyle rozczarowani mogą być wszyscy ci, którzy liczyli, że Rea trafi jeszcze pewnego dnia do MotoGP.

Czy ktoś zagrozi zawodnikowi Kawasaki w WorldSBK? My jesteśmy ciekawi jak po świetnym sezonie w BSB poradzi sobie Scott Redding, ale póki co chcemy po prostu, żeby ściganie w ogóle wróciło!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl