Jonathan Rea i Kawasaki nadal razem w WorldSBK
Mick
18 czerwca 2020

Pięciokrotny motocyklowy mistrz świata klasy Superbike, Irlandczyk Jonathan Rea, przedłużył „na kolejne lata” swoją umowę z fabrycznym zespołem Kawasaki.

Rea dołączył do ekipy „zielonych” w 2015 roku i od tego czasu jest w WorldSBK niepokonany, sięgając po pięć tytułów mistrzowskich z rzędu i zyskując status najbardziej utytułowanego zawodnika w ponad trzydziestoletniej historii cyklu. Po 74 ze swoich 89 zwycięstw w WorldSBK Rea sięgnął na motocyklach Kawasaki.

Co prawda nie poinformowano, na ile sezonów podpisana została nowa umowa, ale ekipa podkreśla, że to „wieloletni” projekt.

Kawasaki poinformowało także niedawno o przedłużeniu współpracy z drugim ze swoich zawodników, Alexem Lowesem.

Póki co w tym sezonie odbyła się tylko jedna runda WorldSBK. W lutym zawodnicy ścigali się w Australii i wciąż czekają na szczegóły nowego kalendarza.

O ile cieszy długoterminowa wizja Kawasaki, o tyle rozczarowani mogą być wszyscy ci, którzy liczyli, że Rea trafi jeszcze pewnego dnia do MotoGP.

Czy ktoś zagrozi zawodnikowi Kawasaki w WorldSBK? My jesteśmy ciekawi jak po świetnym sezonie w BSB poradzi sobie Scott Redding, ale póki co chcemy po prostu, żeby ściganie w ogóle wróciło!

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły