Imola czeka na World Superbike – Zapowiedź

- Mick

Motocykliści mistrzostw świata World Superbike zmierzą się w ten weekend w czwartej rundzie serii, tym razem na słynnym, włoskim torze Imola.

Rok temu oba wyścigi World Superbike na Imoli padły łupem Toma Sykesa, ale w przeszłości solidnie radził tutaj sobie także Jonathan Rea, który przed dwoma tygodniami wygrał drugi wyścig trzeciej rundy w holenderskim Assen. Co ciekawe, na podium nigdy nie stał tutaj główny faworyt lokalnej publiczności, Marco Melandri. Imola to domowa runda nie tylko dla niego i ekipy Aprilii, ale również Ducati, które także wystawia włoskiego zawodnika. Davide Giugliano rok temu był tutaj drugi w pierwszym wyścigu.

Drugi z zawodników Aprilii, Francuz Sylvain Guintoli, traci do obrońcy tytułu i lidera tabeli tylko dwanaście punktów, a drugiego z zawodników Kawasaki, Lorisa Baza, wyprzedza zaledwie o pięć. Guintoli na Imoli na podium stał jednak tylko raz z ośmiu startów. Obaj są w zasięgu ręki czwartego w generalce Rea, podczas gdy piątą lokatę, ze stratą 39 oczek, zajmuje Melandri. Jego rodak traci do niego tylko dziesięć oczek.

Choć faworytem faktycznie wydaje się Sykes, który aż trzy razy sięgał tutaj po pole position, należy jednocześnie pamiętać, że Kawasaki miewało tu w przeszłości problemy ze zużyciem opon; szczególnie, kiedy asfalt robił się bardzo gorący. Niezależnie od tego, weekend z pewnością zapowiada się ciekawie.

Wielu kibicom Imola kojarzy się przede wszystkim z tragiczną śmiercią legendy Formuły 1, Ayrtona Senny, której dwudziestą rocznicę obchodziliśmy przed kilkoma dniami, a także wypadkiem podczas testów World Superbike, po którym sparaliżowany został Joan Lascorz.

Mimo tych smutnych historii to jednak nadal fantastyczny obiekt, pełen technicznych szykan, szybkich i wymagających łuków oraz kilku ostrych stref hamowania, co roku gwarantując zaciętą rywalizację. Pod warunkiem, że rywalom uda się powstrzymać Sykesa przed ucieczką po kolejną wygraną.

Pierwszy niedzielny wyścig Superbike o godzinie 10:30, na żywo w Eurosporcie. Godzinę później w Eurosporcie 2 wyścig Supersportów i tam też o 13:00 drugi wyścig WSBK.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl