Imola 2015: Jonathan Rea znów wygrywa w World Superbike
Mick
11 maja 2015

Dzięki podwójnemu zwycięstwu na włoskim torze Imola, Jonathan Rea z ekipy Kawasaki umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej motocyklowych mistrzostw świata klasy Superbike.

Sobotnia sesja Superpole padła łupem wracającego na tor faworyta lokalnej publiczności, Włocha Davide Giugliano. To właśnie on prowadził pierwszy wyścig, kiedy zmagania przerwano po wypadku Davida Saloma. Po restarcie liczącego sześć okrążeń sprintu na czoło stawki wystrzelił jednak duet Kawasaki, a Rea pokonał Toma Sykesa po zaciętej walce tuż przed metą, sięgając po kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Podium uzupełnił Giugliano.

Zawodnicy Kawasaki zdominowali także drugi wyścig. W swoim 150. starcie Rea sięgnął po ósme zwycięstwo w tym roku, o ponad cztery sekundy wyprzedzając Sykesa i powiększając swoje prowadzenie w tabeli do 87 punktów. Swoje pierwsze podium w World Superbike wywalczył z kolei debiutant, Hiszpan Jordi Torres, który awansował na trzecie miejsce po drugiej niedzielnej awarii Ducati Chaza Daviesa. Wicelider tabeli, Brytyjczyk Leon Haslam, pierwszy wyścig ukończył poza podium, a w drugim zaliczył wywrotkę.

Wyścig Supersportów wygrał lider tabeli i trzykrotny mistrz świata, Turek Kenan Sofuoglu, który we Włoszech wystartował mimo nagłej, poważnej choroby swojego nowonarodzonego syna.

Szósta runda World Superbike za dwa tygodnie na brytyjskim torze Donington Park.

Wyniki zmagań na torze Imola znajdziecie na stronie WorldSBK.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły