Carlos Checa ujeżdża Ducati 1199 Panigale
Piotr Jędrzejak
22 czerwca 2012

Checa w końcu dosiadł flagowego superbika Ducati!

Według kwietniowych planów Carlos Checa miał po raz pierwszy przetestować 1199 Panigale w czerwcowym teście WSBK na Mugello, jednak dział PR wpadł na zdecydowanie lepszy pomysł-niespodziankę. Hiszpan zadebiutował na nowym Dukacie nigdzie indziej, jak na World Ducati Week 2012.

Na tor Misano World Circuit Marco Simoncelli Carlos wyjechał na Panigale w specyfikacji Superbike 2013 (oraz w genialnym malowaniu!), a towarzyszył mu trzykrotny mistrz WSBK, Troy Bayliss. Jako kierowca testowy, Troy jest też jednym z ważniejszych ogniw w rozwoju 1199. Ciekawe, jakie uwagi ci panowie wymienili miedzy sobą… Na Panigale wsiądą też Jakub Smrz, Sylvain Guintoli, Maxime Berger (Team Effenbert-Liberty Racing), Niccolò Canepa (Red Devils) oraz Lorenzo Zanetti (PATA Racing Team). Na oficjalne podsumowanie testu od Ducati trzeba jeszcze poczekać.

Na swoim Twitterze Carlos napisał, że motocykl daje pozytywne odczucia. Nie jestem jednak przekonany, czy lepiej Hiszpanowi zazdrościć, czy współczuć – temperatura powietrza w Misano sięga 38 st. Celsjusza…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły