Bogdanka PTR Honda 2012

- MotoRmania

Już niedługo pierwsza runda MŚ World Supersport w Australii. Nasi tam będą.

Zawodnicy Bogdanki zakończyli pierwsze w tym roku testy przed rozpoczynającą się w lutym rywalizacją w motocyklowych MŚ World Supersport.

Brytyjczyk Sam Lowes oraz pochodzący z RPA Mathew Scholtz spędzili dwa dni na hiszpańskim torze Almeria, zapoznając się ze swoimi motocyklami, Hondami CBR600RR w specyfikacji 2012. Lowes zakończył dwudniowe jazdy z najlepszym czasem z całej grupy zawodników wspieranych technicznie przez brytyjski PTR, zaś Scholtz stracił do swojego nowego kolegi zespołowego niecałą sekundę. Optymalne warunki atmosferyczne pozwoliły na pełne wykorzystanie toru.

Drugiego dnia na swoją maszynę wsiadł także trzeci podopieczny Bogdanki, 8-krotny mistrz Polski, Paweł Szkopek, dla którego zespół opracował krótszy plan testowy. Już za miesiąc całą trójkę czekają dwudniowe, oficjalne testy na torze Phillip Island w Australii, na którym niecały tydzień później, 26 lutego, odbędzie się pierwszy wyścig sezonu World Supersport.

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Pierwszy w tym roku test przebiegł zgodnie z planem. Nikt nie nastawiał się na bicie rekordu toru, ponieważ dla naszych zawodników był to pierwszy kontakt z ich wyścigowymi motocyklami w tym sezonie. Musieli więc złapać odpowiedni rytm oraz zgrać się zespołem, tym bardziej, że Mathew to debiutant w rodzinie Bogdanki. Dla Pawła przygotowaliśmy w Hiszpanii krótszy program testowy, ponieważ zna doskonale zarówno zespół, jak i motocykl. W Australii cała nasza trójka pokona wystarczającą liczbę okrążeń, aby z całkowitą pewnością siebie stanąć do walki w mistrzostwach świata, ale już dzisiaj jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni i zmotywowani do walki.”

Więcej o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na Facebooku i BogdankaPTR na Twitterze.

Bogdanka PTR Honda 2012 from ron-art.pl on Vimeo.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl