Bayliss wraca do WorldSBK

- Mick

Już za miesiąc słynne nazwisko ponownie zagości na polach startowych mistrzostw świata motocykli produkcyjnych. Oli Bayliss, syn legendarnego Troya Baylissa, wystartuje z dziką kartą w mistrzostwach świata klasy Supersport podczas pierwszej rundy WorldSBK na australijskiej wyspie Filipa.

Otwarcie sezonu będzie także debiutem w World Supersport polskiego zespołu Wójcik Racing Team, w którym zobaczymy w tym roku Chrisa Bergmana. Po udanych testach swojej nowej R6-tki w Hiszpanii Szwed wydaje się dobrze przygotowany do swojego powrotu do mistrzostw świata.

A co z Baylissem? Syn trzykrotnego mistrza świata wystartuje przed własnymi kibicami R6-tką ekipy Cube Racing Team. Ten sezon będzie jego drugim na 600-tce i rozpocznie się od debiutu w mistrzostwach świata. To właśnie na torze Phillip Island po raz ostatni w mistrzostwach świata ścigał się jego ojciec, którego pożegnalny start miał miejsce w 2015 roku. Troy i Oli wystartowali rok temu na R6-ce w pięciogodzinnym wyścigu w Sydney, gdzie stanęli na drugim stopniu podium.

Drugi z synów Troya Baylissa, Mitch, także świetnie radzi sobie w sporcie, ale wybrał zupełnie inną drogę i jest… profesjonalnym zawodnikiem MMA.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl