Bayliss wraca do WorldSBK
Mick
31 stycznia 2020

Już za miesiąc słynne nazwisko ponownie zagości na polach startowych mistrzostw świata motocykli produkcyjnych. Oli Bayliss, syn legendarnego Troya Baylissa, wystartuje z dziką kartą w mistrzostwach świata klasy Supersport podczas pierwszej rundy WorldSBK na australijskiej wyspie Filipa.

Otwarcie sezonu będzie także debiutem w World Supersport polskiego zespołu Wójcik Racing Team, w którym zobaczymy w tym roku Chrisa Bergmana. Po udanych testach swojej nowej R6-tki w Hiszpanii Szwed wydaje się dobrze przygotowany do swojego powrotu do mistrzostw świata.

A co z Baylissem? Syn trzykrotnego mistrza świata wystartuje przed własnymi kibicami R6-tką ekipy Cube Racing Team. Ten sezon będzie jego drugim na 600-tce i rozpocznie się od debiutu w mistrzostwach świata. To właśnie na torze Phillip Island po raz ostatni w mistrzostwach świata ścigał się jego ojciec, którego pożegnalny start miał miejsce w 2015 roku. Troy i Oli wystartowali rok temu na R6-ce w pięciogodzinnym wyścigu w Sydney, gdzie stanęli na drugim stopniu podium.

Drugi z synów Troya Baylissa, Mitch, także świetnie radzi sobie w sporcie, ale wybrał zupełnie inną drogę i jest… profesjonalnym zawodnikiem MMA.

 

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły