Znamy kalendarz WMMP na 2018!
Mick
21 grudnia 2017

PZM opublikował kalendarz motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na sezon 2018. Znalazło się w nim sześć rund i dwa nowe tory, w tym jeden znany z MotoGP!

W klasie Superbike tytułu bronić będzie Paweł Szkopek z ekipy Pazera Racing / Foto: Fotografia Walerczuk

Austriacki Red Bull Ring po gruntownej przebudowie swojego zaplecza rok temu wrócił do łask MotoGP i z miejsca podbił serca zarówno zawodników, jak i kibiców. Nic dziwnego, w końcu jest najszybszą trasą w kalendarzu. W tym roku ścigali się tam także zawodnicy Alpe Adria, w tym spora grupa Polaków.

W przyszłym roku Red Bull Ring zastąpi w kalendarzu WMMP słowacki Slovakiaring. Nowością będzie także niemieckie Oschersleben, gdzie sezon dobiegnie końca; dopiero w październiku. Zmagania rozpoczną się z kolei pod koniec maja w Poznaniu, gdzie w sumie odbędą się aż trzy rundy. Czwartym torem będzie lubiana przez zawodników, węgierska Pannonia. Wszystkie trzy rundy zagraniczne odbędą się wspólnie z Alpe Adria, podobnie jak jedna z rund w Poznaniu. W sumie zawodników WMMP czekają dwa wyścigi więcej niż w tym roku.

Marek Szkopek na R6-ce

Przypomnijmy, w tym roku tytuły mistrzów Polski zdobyli: Paweł Szkopek (Pazera Racing) w klasie Superbike, a także Bartek Wiczyński w Superstock 1000, Marek Szkopek w Supersport i Szymon Strankowski w Superstock 600 (cała trójka w barwach Wójcik FHP YART Racing Team). Wszyscy mistrzowie startowali na motocyklach marki Yamaha. Już dziś wiemy, że w przyszłym roku czeka nas bratobójczy pojedynek w klasie Superbike, do której przeniesie się Marek Szkopek. Czy będzie w stanie odebrać numer jeden starszemu bratu?

Oto kalendarz WMMP 2018: 

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły