WMMP w Poznaniu – Jerman, Filla i Bukowski najszybsi w sobotę
Mick
23 czerwca 2012

Słoweniec Marko Jerman, Czech Michal Filla i poznaniak Daniel Bukowski wygrali sobotnie wyścigi trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Polski (WMMP) podczas pierwszego weekendu na polskiej ziemi. Oto jak tego dokonali:

Supersport: Kolejny klasyk

Obrońca mistrzowskiego tytułu Daniel Bukowski (Suzuki Grandys Duo) i jego arcyrywal, Marek Szkopek (Team Recykl, Yamaha), stoczyli kolejny fantastyczny pojedynek o zwycięstwo w kategorii Supersport. Po starcie prowadzenie objął Bukowski, ale ruszający z pole position Szkopek, siedział liderowi na ogonie.

Po kilku okrążeniach na czoło wysunął się Mikro i utrzymał prowadzenie mimo trudnego dublowania w prawym za sławiniakiem. Buła był jednak wyraźnie szybszy i wreszcie zaatakował, sięgając po swoje pierwsze w tym roku zwycięstwo.

Podium uzupełnił Sebastian Zeliński, były mistrz Polski klasy Junior Superstock 600, który przez kilka okrążeń utrzymywał się za liderami, ale poźniej stracił z nimi kontakt.

Za jego plecami o czwarte miejsce walczyli: jedyny Junior, Szymon Strankowski (Suzuki Grandys Duo), Piotr Surowiec i jedyna kobieta w stawce, Natalia Florek. Strankowski nie dojechał do mety z powodu upadku w małej patelni, a Pejser przegrał pojedynek o czwarte miejsce, zmagając się jednocześnie z problemami z oponami.

Superbike: lider tabeli wygrywa

Sobotni wyscig klasy Superbike padł łupem lidera klasyfikacji generalnej, Słoweńca Marko Jermana z zespołu Suzuki Grandys Duo, do którego na podium dołączyli Irek Sikora z bielskiej ekipy BMW Sikora Motorsport oraz weteran, Janusz Oskaldowicz, także dosiadający BMW S 1000 RR.

Superstock 1000: błąd Gwena, wygrana Filli

Ogromnego pecha w wyścigu klasy Superstock 1000 miał Francuz Gwen Giabbani. Były mistrz swiata Endurance prowadził aż do ostatniego zakrętu i to ze sporą przewagą, kiedy upadł tuż przed metą z powodu uslizgu tylnego koła. Zawodnik zespołu BMW Auto Fus zdołał dopchać motocykl do finiszu, broniąc drugiego miejsca w tabeli.

Błąd Francuza wykorzystał lider klasyfikacji generalnej, Czech Michal Filla (BMW Sikora Motorsport), wygrywając wyścig i umacniając się na prowadzeniu w tabeli. Podium uzupełnili Mariusz Kondratowicz i Paweł Górka (obaj BMW), który awansował jednocześnie na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do mety nie dojechał także obrońca tytułu, Austriak Andy Meklau, który musiał wycofać się z wyścigu z powodu problemów technicznych.

W niedzielę do walki staną nie tylko zawodnicy klas mistrzowskich ale także pucharowych: Rookie 600 i powyżej 600, Pretendent i 125ccm. Relacja już jutro na stronach rywali MotoRmania.pl.

Zdjęcia: waldemarwalerczuk.com

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły