WMMP – Pierwsza runda na Słowacji za nami – Wyniki i Foto
MotoRmania
16 kwietnia 2014

Pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski za nami. Zmagania otwarcia odbyły się w miniony weekend torze Slovakiaring na Słowacji wspólnie z serią IMRC. Oto wyniki.

Superbike

W blisko trzydziestoosobowej stawce kategorii Superbike wystartowało jedenastu zawodników z WMMP. Oba wyścigi wygrał startujący z pole position młody Czech Jan Halbich. Zarówno kwalifikacje, jak i wyścigi, za jego plecami kończyli Polacy; w pierwszym wyścigu Irek Sikora i Janusz Oskaldowicz, w drugim Paweł Szkopek i Sikora. Polskie podium w pierwszym wyścigu uzupełnił Waldek Chełkowski, zaś w drugim Mariusz Kondratowicz.

Superstock 1000

W dużych stockach zobaczyliśmy raptem 19 zawodników, w tym dziewięciu Polaków. Oba wyścigi wygrał Czech Michal Filla ścigający się w zespole Irka Sikory. W pierwszym drugi był Bułgar Martin Choy przed Polakami; Marcinem Walkowiakiem, Markiem Szkopkiem i Bartkiem Wiczyńskim. W drugim wyścigu miejsca za Fillą zdominowali Polacy: Walkowiak, Szkopek, Wiczyński, Paweł Górka i Mateusz Korobacz.

Superstock 600 / Supersport

W sześćsetkach wystartowało 29 zawodników, w tym pięciu Polaków. Oba wyścigi wygrał Igor Kalab. Najszybszy z Polaków w pierwszym wyścigu, Szymon Strankowski, był czwarty, Piotr Surowiec dziewiąty, a Bartłomiej Cabala czternasty. W drugim wyścigu najszybszym z Polaków był Przemek Krajewski, na trzynastym miejscu w klasyfikacji łącznej, przed Bartłomiejem Cabalą (15) i Marcinem Sikorą (21). Pejserini nie dojechał do mety, a Strankowski nie ustawił się na starcie.

Rookie 600

W klasie IMRC Cup -600 aż 10 z 13 zawodników to Polacy. Wyścig wygrał Marek Chlopkowski przed Łukaszem Gładyszem i Michałem Kojkolem.

Rookie 1000

Kategoria IMRC Cup +600 czyli nasza stawka Rookie 1000 to aż 28 zawodników, w tym 17 Polaków. Wojciech Durynek był trzeci w wyścigu i pierwszy wśród „naszych”. Na polskim podium dołączyli do niego Kamil Barański (4) i Aleksander Kopis (6). Do mety nie dojechał m.in. Przemek Saleta.

125 / Moto3

W kategorii dla najmłodszych wystartowało 25 zawodników, w tym pięciu Polaków. Na Polskim podium stanęli: Marceli Bezulski (3 w klasyfikacji łącznej wyścigu!), Krzysztof Żyła (10) i Mariusz Juszczak (13).

Druga runda WMMP w Poznaniu w dniach 31 maja, 1 czerwca.

Pełne wyniki ze Słowacji znajdziecie TUTAJ .

Zdjęcia: Anita Lipko

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły