Trzy podia dla LRP Poland w Poznaniu
MotoRmania
20 lipca 2018

Zawodnicy ekipy LRP Poland, startujący na motocyklach BMW S1000RR, wywalczyli trzy podia podczas trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu. W klasie Superstock 1000 dwukrotnie na trzeciej pozycji finiszował trzeci w tabeli, 18-letni Arnaud Friedrich. W Superbike’ach na trzecim miejscu linię mety minął w sobotę jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

Informacja Prasowa

„To był dla nas bardzo udany weekend – podkreśla szef ekipy, która ściga się także w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC. – Arnaud, który trzy z czterech pierwszych wyścigów tego sezonu kończył na podium, także i tym razem pokazał świetne tempo i walczył w ścisłej czołówce. W sobotę rozminął się ze zwycięstwem o zaledwie jedną sekundę. Ja również zrealizowałem swój plan, w sobotę stając na podium, a w niedzielę finiszując na niezłym, piątym miejscu. To ponownie pokazuje potencjał motocykli BMW i opon Pirelli. Teraz nie możemy już doczekać się powrotu do Poznania w połowie sierpnia na czwartą rundę mistrzostw Polski, podczas której chcemy ponownie walczyć o czołowe pozycje. Najpierw jednak czekają nas wyścigi w Chorwacji.”

Już w następny weekend motocykliści zespołu LRP Poland wystartują w zmaganiach europejskich mistrzostw Alpe Adria, w których dzięki pięciu finiszom na podium Arnaud Friedrich zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000. Rywalizacja odbędzie się na malowniczo położonym torze Grobnik w chorwackiej Rijece, gdzie dodatkowym wyzwaniem będzie zupełnie nowa nawierzchnia.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły