Trzy podia dla LRP Poland w Poznaniu

- MotoRmania

Zawodnicy ekipy LRP Poland, startujący na motocyklach BMW S1000RR, wywalczyli trzy podia podczas trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu. W klasie Superstock 1000 dwukrotnie na trzeciej pozycji finiszował trzeci w tabeli, 18-letni Arnaud Friedrich. W Superbike’ach na trzecim miejscu linię mety minął w sobotę jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

Informacja Prasowa

„To był dla nas bardzo udany weekend – podkreśla szef ekipy, która ściga się także w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC. – Arnaud, który trzy z czterech pierwszych wyścigów tego sezonu kończył na podium, także i tym razem pokazał świetne tempo i walczył w ścisłej czołówce. W sobotę rozminął się ze zwycięstwem o zaledwie jedną sekundę. Ja również zrealizowałem swój plan, w sobotę stając na podium, a w niedzielę finiszując na niezłym, piątym miejscu. To ponownie pokazuje potencjał motocykli BMW i opon Pirelli. Teraz nie możemy już doczekać się powrotu do Poznania w połowie sierpnia na czwartą rundę mistrzostw Polski, podczas której chcemy ponownie walczyć o czołowe pozycje. Najpierw jednak czekają nas wyścigi w Chorwacji.”

Już w następny weekend motocykliści zespołu LRP Poland wystartują w zmaganiach europejskich mistrzostw Alpe Adria, w których dzięki pięciu finiszom na podium Arnaud Friedrich zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000. Rywalizacja odbędzie się na malowniczo położonym torze Grobnik w chorwackiej Rijece, gdzie dodatkowym wyzwaniem będzie zupełnie nowa nawierzchnia.

56927811-4b9b-4cbb-976e-4bcdbd5cf7a6

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl