Track Day: zapowiedź filmu dokumentalnego o Torze Poznań
Piotr Jędrzejak
29 stycznia 2015

Problemy ze sportami motorowymi to w naszym kraju niestety nic nowego.

Łukasz Śliwa postanowił coś z tym zrobić, a skoro zajmuje się kręceniem filmów, to wybór stworzenia filmu dokumentalnego wydaje się bardziej, niż oczywisty. Poniżej znajdziecie oryginalny opis tego projektu – przeczytajcie, obejrzyjcie zapowiedź i napiszcie, co o tym uważacie. Pomożecie w crowdfundingu?

Powstała inicjatywa produkcji filmu dokumentalnego, którego temat jest bardzo aktualny. Chodzi tu m.in. o przyszłość Toru „Poznań” i Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Chcielibyśmy jednak, żeby był to punkt wyjścia do opowiedzenia historii, która patrzy na temat szerzej. Problemy, z którymi boryka się tor w Przeźmierowie dotyczą również wielu mniejszych obiektów w całej Polsce. Temat braku odpowiedniej promocji czy większego zainteresowania medialnego (poza mediami branżowymi) nie dotyczy zaś tylko wyścigów motocyklowych. Miałby więc to być projekt, który dotknie spraw związanych z motorsportem w ogóle, którego celem jest wywołanie szerszej dyskusji i być może zrobienie pierwszego malutkiego kroku w kierunku zmian. Ostatecznie jednak kształt i rozmiar tego projektu jest ściśle związany z jego budżetem. Postanowiłem spróbować nowego systemu finansowania jakim jest „crowdfunding”. Jego realizacja i efekt końcowy są więc całkowicie zależna od Waszego wsparcia!

Projekt oficjalnie ruszy już nie długo, na platformie polakpotrafi.pl. Tam też uzyskacie więcej informacji o tym czym jest „crowdfunding” oraz wkrótce, o samym projekcie. Wypatrujcie informacji również na FB: facebook.com/trackday.documentary

Zmiany są konieczne i mocno liczę, że nadchodzący rok będzie ich zwiastunem. Być może ten projekt się do nich przyczyni.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły