Polscy motocykliści na jednym z najszybszych torów na świecie
MotoRmania
30 sierpnia 2018

Zawodnicy ekipy Pazera Racing, Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura, wystartują w najbliższy weekend w piątej i przedostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP. Zmagania połączone z Pucharem Europy Alpe Adria odbędą się w Austrii.

Informacja Prasowa

Liczący zaledwie 4,3 km i dziesięć zakrętów Red Bull Ring to jeden z najszybszych torów wyścigowych na świecie. W klasie Superbike średnia prędkość dochodzi tam do 180 km/h, a maksymalna grubo przekracza 300 km/h. Niestety w najbliższy weekend takie wyniki mogą być dla motocyklistów nieosiągalne, bowiem prognozy pogody przewidują silne opady deszczu i dość niskie temperatury.

Broniący tytułu mistrza Polski kategorii Superbike Paweł Szkopek oraz ścigający się w klasie Superstock 600 Patryk Pazera dobrze znają austriacki tor. Rok temu obaj startowali tam w wyścigach Alpe Adria. W najbliższy weekend będą one połączone ze zmaganiami WMMP, w których Pazera aż pięć razy stał w tym sezonie na podium, a Szkopek trzy razy na jego najwyższym stopniu.

„Jesteśmy dobrze przygotowani do wyścigów – mówi startujący Yamahą R1 11-krotny mistrz Polski. – Startowaliśmy w Austrii rok temu, a tydzień temu testowaliśmy tutaj zarówno na suchym, jak i na mokrym torze. Co więcej, sporo pojeździłem tam również R6-tką, co było świetną zabawą i doskonałym treningiem. Red Bull Ring to dość prosty, ale bardzo szybki tor. My z kolei nie przestaliśmy myśleć o kolejnym tytule, wręcz przeciwnie. Właśnie odebrałem trzy nowe silniki od mojego niemieckiego tunera MGM i zamierzam walczyć do samego końca. Priorytetem są dla mnie mistrzostwa Polski, ale liczę także na jak najlepszy wynik w Alpe Adria, gdzie bardzo intensywnie rozwijamy opony razem z Dunlopem.”

„Red Bull Ring to imponujący swoim rozmachem obiekt i ciekawy tor – dodaje 21-letni Patryk Pazera, ścigający się na Yamasze R6. – Co ciekawe jego nawierzchnia jest bardzo przyczepna w deszczu, co powala na bardzo agresywną jazdę. Lubię ten tor, choć pogoda bywa tam kapryśna, ale po udanych testach jesteśmy gotowi do walki niezależnie od warunków. Chcę w ten weekend ponownie walczyć o podia w mistrzostwach Polski i zebrać kolejne nowe doświadczenia w rywalizacji w międzynarodowej stawce.”

W Austrii do walki stanie także Radek Brandebura, który po zwycięstwie i dwóch innych finiszach na podium zajmuje czwarte miejsce w Pucharze Polski klasy Rookie 1000.

„To będzie mój pierwszy start na Red Bull Ringu, ale po udanych testach tor zrobił na mnie bardzo duże wrażenie i już teraz jest jednym z moich ulubionych– mówi łodzianin. – Niedawno odbywał się tutaj wyścig MotoGP, a niektórzy mówili, że to nudny tor, ale to nieprawda. Jest bardzo szybki, różnica poziomów wynosi ok. 70 metrów, zakręty są zróżnicowane, a strefy hamowania bardzo wymagające. Jedziemy do Austrii walczyć o podium. Pogoda najprawdopodobniej znów spłata nam figla, ale lubię jazdę w deszczu, więc nie mam nic przeciwko.”

Wyścigi klas Rookie 1000, Superstock 600 i Superbike w sobotę odpowiednio o 13:50, 15:05 i 16:30 oraz w niedzielę o 11:05, 13:55 i 15:20. Bezpośrednie relacje na kanale YouTube serii Alpe Adria i jej promotora, Lutec Racing.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły