Polscy motocykliści na jednym z najszybszych torów na świecie

- MotoRmania

Zawodnicy ekipy Pazera Racing, Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura, wystartują w najbliższy weekend w piątej i przedostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP. Zmagania połączone z Pucharem Europy Alpe Adria odbędą się w Austrii.

Informacja Prasowa

Liczący zaledwie 4,3 km i dziesięć zakrętów Red Bull Ring to jeden z najszybszych torów wyścigowych na świecie. W klasie Superbike średnia prędkość dochodzi tam do 180 km/h, a maksymalna grubo przekracza 300 km/h. Niestety w najbliższy weekend takie wyniki mogą być dla motocyklistów nieosiągalne, bowiem prognozy pogody przewidują silne opady deszczu i dość niskie temperatury.

Broniący tytułu mistrza Polski kategorii Superbike Paweł Szkopek oraz ścigający się w klasie Superstock 600 Patryk Pazera dobrze znają austriacki tor. Rok temu obaj startowali tam w wyścigach Alpe Adria. W najbliższy weekend będą one połączone ze zmaganiami WMMP, w których Pazera aż pięć razy stał w tym sezonie na podium, a Szkopek trzy razy na jego najwyższym stopniu.

„Jesteśmy dobrze przygotowani do wyścigów – mówi startujący Yamahą R1 11-krotny mistrz Polski. – Startowaliśmy w Austrii rok temu, a tydzień temu testowaliśmy tutaj zarówno na suchym, jak i na mokrym torze. Co więcej, sporo pojeździłem tam również R6-tką, co było świetną zabawą i doskonałym treningiem. Red Bull Ring to dość prosty, ale bardzo szybki tor. My z kolei nie przestaliśmy myśleć o kolejnym tytule, wręcz przeciwnie. Właśnie odebrałem trzy nowe silniki od mojego niemieckiego tunera MGM i zamierzam walczyć do samego końca. Priorytetem są dla mnie mistrzostwa Polski, ale liczę także na jak najlepszy wynik w Alpe Adria, gdzie bardzo intensywnie rozwijamy opony razem z Dunlopem.”

„Red Bull Ring to imponujący swoim rozmachem obiekt i ciekawy tor – dodaje 21-letni Patryk Pazera, ścigający się na Yamasze R6. – Co ciekawe jego nawierzchnia jest bardzo przyczepna w deszczu, co powala na bardzo agresywną jazdę. Lubię ten tor, choć pogoda bywa tam kapryśna, ale po udanych testach jesteśmy gotowi do walki niezależnie od warunków. Chcę w ten weekend ponownie walczyć o podia w mistrzostwach Polski i zebrać kolejne nowe doświadczenia w rywalizacji w międzynarodowej stawce.”

W Austrii do walki stanie także Radek Brandebura, który po zwycięstwie i dwóch innych finiszach na podium zajmuje czwarte miejsce w Pucharze Polski klasy Rookie 1000.

„To będzie mój pierwszy start na Red Bull Ringu, ale po udanych testach tor zrobił na mnie bardzo duże wrażenie i już teraz jest jednym z moich ulubionych– mówi łodzianin. – Niedawno odbywał się tutaj wyścig MotoGP, a niektórzy mówili, że to nudny tor, ale to nieprawda. Jest bardzo szybki, różnica poziomów wynosi ok. 70 metrów, zakręty są zróżnicowane, a strefy hamowania bardzo wymagające. Jedziemy do Austrii walczyć o podium. Pogoda najprawdopodobniej znów spłata nam figla, ale lubię jazdę w deszczu, więc nie mam nic przeciwko.”

Wyścigi klas Rookie 1000, Superstock 600 i Superbike w sobotę odpowiednio o 13:50, 15:05 i 16:30 oraz w niedzielę o 11:05, 13:55 i 15:20. Bezpośrednie relacje na kanale YouTube serii Alpe Adria i jej promotora, Lutec Racing.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl