Polacy w czołówce Alpe Adria – Pazera Racing zamyka sezon

- MotoRmania

Paweł Szkopek z zespołu Pazera Racing wywalczył tytuł drugiego wicemistrza europejskiej serii Alpe Adria klasy Superbike. W kategorii Superstock 600 piąte miejsce w generalce i wicemistrzostwo w klasie Junior zapewnił sobie Patryk Pazera. Polscy motocykliści zakończyli sezon Alpe Adria wyścigami na chorwackim torze Autodrom Grobnik.

informacja prasowa

Szkopek, który pod koniec sierpnia przypieczętował w Poznaniu jedenaste w karierze mistrzostwo Polski, w Chorwacji co prawda dwukrotnie rozminął się z podium z powodu problemów z kontrolą trakcji, ale odpowiednio czwarte i piąte miejsce na mecie zapewniły 42-latkowi z Dobrzykowa tytuł drugiego wicemistrza Alpe Adria w klasie Superbike.

Barwy Pazera Racing na Autodromie Grobnik reprezentował także Patryk Pazera, który dzięki punktom wywalczonym w obu wyścigach na zupełnie nowym dla siebie torze awansował z siódmego na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600, sięgając jednocześnie po wicemistrzostwo juniorów.

Ekipa Pazera Racing zakończyła w Chorwacji swój sezon 2017, podczas którego udało się jej zrealizować większość swoich wyścigowych celów. Podczas gdy Szkopek sięgnął po kolejny tytuł mistrza Polski, młody Pazera wywalczył wicemistrzostwo Polski w klasie Superstock 600, a debiutant Paweł Machij regularnie stawał na podium Pucharu Polski Rookie 600. Wisienką na torcie był także start zespołu w mistrzostwach świata World Superbike na niemieckim torze Lausitzring.

Najbliższe tygodnie team z Warszawy spędzi na planowaniu przyszłorocznych startów. Sezonu nie kończy za to Szkopek, który już w najbliższy weekend wystartuje gościnnie w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na francuskim torze Paul Ricard, pierwszej rundzie mistrzostw świata FIM EWC sezonu 2017/2018.

„Jechałem do Chorwacji licząc na walkę o zwycięstwa, ale niestety spowolniły nas nieco problemy z elektroniką i kontrolą trakcji – mówi Paweł Szkopek. – W takiej sytuacji nie chciałem ryzykować, bo wiedziałem, że błąd i stracone punkty oznaczałyby utratę trzeciego miejsca w generalce. Tytuł drugiego wicemistrza Alpe Adria to nadal świetny wynik, a w połączeniu z mistrzostwem Polski i startem w mistrzostwach świata daje nam to naprawdę udany sezon, za który bardzo dziękuję całej ekipie Pazera Racing.”

pazera racing team po alpe adria (3)

„Co prawda liczyłem po cichu, że zakończę ten sezon w Alpe Adria oczko wyżej, ale nie mogę być niezadowolony, bo to był naprawdę udany rok – dodaje Patryk Pazera. – Dzięki świetnej współpracy z całym zespołem a także pomocy Pawła wiele się w tym sezonie nauczyłem i zrobiłem duże postępy jako zawodnik, co potwierdziły wyniki na torze i tytuł wicemistrza Polski. W połowie sezonu spowolniła mnie na pewien czas wywrotka na Słowacji dlatego czuję, że mogę pokazać jeszcze więcej i jestem bardzo zmotywowany, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.”

pazera racing team po alpe adria (1)

„To był dla nas bardzo długi i ekscytujący sezon, podczas którego zrealizowaliśmy niemal wszystkie nasze cele – mówi szef zespołu Marcin Pazera. – Priorytetem była dla nas w tym roku walka razem z Pawłem o tytuł w klasie Superbike, a z Patrykiem o poprawę trzeciego miejsca sprzed roku i oba te założenia zrealizowaliśmy z nawiązką. Jednocześnie wisienką na torcie był start w mistrzostwach świata, który okazał się dla nas bardzo cenną lekcją motorsportu na najwyższym poziomie. Wszyscy nasi zawodnicy zrobili w tym roku postępy, poprawiając życiówki i zgarniając całą masę pucharów. Zespół przez cały rok pracował z kolei na najwyższych obrotach i także zrobił duże postępy. Dziękuję nie tylko naszym mechanikom, ale także partnerom i sponsorom, których zaufanie pozwala nam cały czas się rozwijać i sięgać po kolejne sukcesy. Zmotywowani sezonem 2017 planujemy już nasze przyszłoroczne starty. Cieszymy się, że możemy pomóc i wypożyczyć Pawła na start w mistrzostwach świata Endurance zaprzyjaźnionej ekipie. Trzymamy kciuki za dobry wynik w Bol d’Or.”

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach facebook.com/pazeraracing oraz instagram.com/pazeraracing.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl