Patryk Kosiniak w motocyklowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike
MotoRmania
26 stycznia 2017

Patryk Kosiniak wystartuje w sezonach 2017 i 2018 w pełnym cyklu prestiżowych, motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy IDM Superbike w barwach fabrycznego zespołu Wilbers BMW Racing Team.

Informacja Prasowa

27-letni tarnowianin, zwycięzca ubiegłorocznego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup, przynajmniej przez dwa najbliższe lata dosiadać będzie BMW S1000RR na oponach Dunlop, wystawianego przez dysponujący 20-letnim doświadczeniem wyścigowym zespół producenta zawieszeń Wilbers, od 2010 roku związany z marką BMW. W poprzednim sezonie niemiecka ekipa zajęła w IDM Superbike wysokie, piąte miejsce, dzięki czterem podiom wywalczonym przez byłego mistrza Niemiec klasy Superstock 1000, 30-letniego Belga Bastiena Mackelsa. Kosiniak podpisał z zespołem Benny’ego Wilbersa dwuletnią umowę z opcją przedłużenia na trzeci sezon.

Mistrzostwa Niemiec IDM Superbike to obok brytyjskiej serii BSB najmocniejsze i najbardziej prestiżowe wyścigi motocyklowe rangi krajowej, które w ostatnich latach otwierały wielu zawodnikom drzwi do mistrzostw świata World Superbike. W sezonie 2017 międzynarodowa stawka IDM Superbike wystartuje w siedmiu podwójnych rundach na takich słynnych torach, jak znane z Formuły 1, MotoGP czy WorldSBK obiekty Hockenheim, Nurburgring, Assen i Lausitzring.

Kosiniak i jego nowa ekipa rozpoczną swoje przygotowania do sezonu już w marcu, podczas pierwszych z trzech przedsezonowych testów w Hiszpanii. Pierwsza runda IDM Superbike odbędzie się w dniach 13-15 maja na torze Nurburgring. Szczegółowy kalendarz na sezon 2017 zostanie przez organizatorów potwierdzony wkrótce.

„Bardzo się cieszę, że moje ubiegłoroczne wyniki docenił jeden z czołowych niemieckich zespołów, proponując bardzo profesjonalny, dwuletni kontrakt z opcją na trzeci sezon, dający mi szansę na walkę o czołowe pozycje w IDM Superbike – mówi Patryk Kosiniak. – Ścigałem się już w mistrzostwach Włoch klasy Superbike i wiem, że starty motocyklem o mocy 200 koni mechanicznych w mocnej, międzynarodowej stawce, to bardzo duże wyzwanie, ale jestem na nie gotowy. Przez siedem lat dotychczasowych startów dawałem z siebie wszystko i ciężko pracowałem zarówno na torze, jak i poza nim, właśnie po to, aby pewnego dnia otrzymać taką właśnie szansę. Chcę ją teraz w pełni wykorzystać. Odwiedziłem już siedzibę BMW Wilbers Racing Team, skąd wracam pod dużym wrażeniem tego, co tam zobaczyłem. Dysponujemy świetnym zespołem, bardzo cennym wsparciem Wilbersa, BMW i Dunlopa oraz bogatym planem przedsezonowych testów, dlatego jestem pewien, że czeka nas udany sezon. Chcę w tym roku regularnie punktować, zbierać doświadczenie i jak najbardziej zbliżyć się do czołówki.”

„Braliśmy pod uwagę wielu różnych zawodników, ale wygrywając puchar R6 i finiszując na podium we wszystkich wyścigach Patryk zrobił na nas bardzo duże wrażenie – dodaje szef zespołu Benny Wilbers. – Spędziliśmy razem ostatnich kilka dni, podczas których Patryk potwierdził wszystko to, co o nim myśleliśmy. To bardzo szybki i mądry zawodnik, który pracuje wyjątkowo ciężko, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dwuletniej umowy i mamy duże aspiracje. W tym roku zmienia się organizator oraz przepisy serii IDM Superbike, ale dysponujemy ponad dwudziestoletnim doświadczeniem wyścigowym, własnym zawieszeniem, które znamy jak własną kieszeń, świetnym motocyklem oraz bardzo cennym wsparciem BMW i ZF. Pomocna będzie także fabryczna elektronika od BMW. Jesteśmy już bardzo dobrze przygotowani do sezonu i wszystko jest dopięte na ostatni guzik, choć mamy dopiero końcówkę stycznia, więc jesteśmy spokojni. W marcu czekają nas testy, podczas których Patryk będzie mógł dokładnie poznać i zrozumieć motocykl na trzech różnych torach. Mamy dużo czasu, bo podpisaliśmy dwuletni kontrakt z opcją na trzeci sezon, dlatego nie nakładamy na Patryka żadnej presji. Nie ma pośpiechu. Patrząc jednak na to, jak ciężko Patryk pracuje, myślę że w drugiej połowie sezonu będzie w stanie walczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły