Pasek i Bogdanka w mistrzostwach Polski w Brnie w ten weekend
MotoRmania
8 maja 2012

Adrian Pasek, lider motocyklowego Pucharu Europy Juniorów, w najbliższy weekend wystartuje w barwach Bogdanki w drugiej rundzie połączonych mistrzostw Polski i międzynarodowej serii Alpe Adria na czeskim torze w Brnie.

Ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski kategorii Junior Superstock 600 rywalizuje w tym roku o zwycięstwo w motocyklowym Pucharze Europy Juniorów, w którym prowadzi w klasyfikacji generalnej po dwóch z ośmiu rund i zwycięstwie w holenderskim Assen.

Po niedzielnych, przerwanych z powodu deszczu, zmaganiach na włoskim torze Monza, do których Pasek startował z pole position, zawodników European Junior Cup czeka teraz miesięczna przerwa przed trzecią rundą w Misano w San Marino.

Pasek nie zamierza jednak odpoczywać. Podczas gdy zespół Bogdanka PTR Honda wystartuje w najbliższy weekend w piątej rundzie MŚ World Supersport na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii, Adrian uda się do czeskiego Brna, gdzie weźmie udział w drugiej rundzie połączonych serii WMMP i Alpe Adria.

Będzie to idealny trening przed piątą rundą EJC, która w Brnie odbędzie się razem z MŚ World Superbike i Supersport w drugiej połowie lipca. Zespół przygotował dla Paska Yamahę R6 w specyfikacji Superstock 600, jednak jeśli na starcie pojawi się zbyt mała ilość zawodników, Adrian wystartuje w kategorii Supersport.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Adrian Pasek:

„W drugiej połowie poprzedniego sezonu byłem wystarczająco szybki, aby walczyć o mistrzostwo Polski, ale musiałem zadowolić się tytułem drugiego wicemistrza, więc chciałem wystartować w WMMP jeszcze raz także w tym roku. Pierwsza runda pokrywała się ze startem sezonu EJC, ale w ten weekend mogę wystartować w Czechach, na torze który znam i lubię, więc liczę na dobry wynik. Chciałbym także pod koniec sezonu wystartować z dziką kartą w rundzie mistrzostw Europy, dlatego dodatkowy kontakt z motocyklem o pojemności 600ccm będzie bardzo pożyteczny. Nie wiem jeszcze w jakiej klasie wystartuję w ten weekend, ale mimo wszystko liczę na dobry wynik i zaciętą walkę.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły