Oskaldowicz w Poznaniu po kolejne motocyklowe podia

- MotoRmania

Janusz Oskaldowicz, 13-krotny motocyklowy mistrz Polski, wystartuje w ten weekend w trzeciej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski z zamiarem walki o kolejne podia.

Informacja Prasowa

37 lat po wywalczeniu swojego pierwszego podium w wyścigu motocyklowych mistrzostw Polski, Janusz Oskaldowicz stanął w tym roku do walki o swój czternasty tytuł. Choć w pierwszej rundzie w Poznaniu wystartował w połowie maja zaledwie cztery tygodnie po złamaniu prawej nogi, „Profesor” oba wyścigi ukończył wówczas na trzeciej pozycji, a podczas kolejnej rundy w czeskim Moście obronił trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej prestiżowej klasy Superbike.

W najbliższy weekend Oskaldowicz wystartuje w trzeciej rundzie WMMP, która odbędzie się w Poznaniu, tym razem wspólnie ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria. Startując w międzynarodowej stawce, łodzianin zamierza nie tylko walczyć o podium w obu wyścigach i umocnić się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy Superbike, ale także zbliżyć się do wyprzedzających go w niej rywali; Pawła Szkopka i Ireneusza Sikory.

55-letni zawodnik ekipy BMW Petronas na swoim BMW S1000RR ze słynnym numerem 98 ustawi się na polach startowych w sobotę o godzinie 15:35 i niedzielę o 16:10.

Janusz Oskaldowicz
„Wróciłem już do pełnej formy po kwietniowej kontuzji prawej nogi i nie mogę doczekać się najbliższego weekendu. Pierwsze trzy wyścigi tego sezonu musiałem potraktować z przymrużeniem oka z uwagi na kontuzję, ale i tak dwa z nich zakończyłem na podium, więc w Poznaniu liczę na równie dobry wynik. Przez całą zimę intensywnie trenowałem i byłem w bardzo dobrej formie, ale kwietniowy wypadek sprawił, że przez ponad miesiąc w ogóle nie mogłem ćwiczyć. Wróciłem już jednak do zdrowia i odbudowałem formę, dlatego jestem gotowy do walki, a podium w ten weekend to absolutny plan minimum. Rywale z Alpe Adria są bardzo szybcy, ale nie znają zbyt dobrze toru w Poznaniu, więc startując na własnym terytorium mamy nad nimi przewagę. Poznańska runda połączona z Alpe Adria w przeszłości zawsze obfitowała w różne zaskakujące sytuacje; kapryśną pogodę, przerywane wyścigi itd. To już chyba tradycja, ale takie zamieszanie jest mi na rękę dzięki sezonom doświadczeń, które zaprocentują z pewnością także w ten weekend.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl