Motocykliści Wójcik FHP YART RT rozpoczynają sezon wyścigowy
MotoRmania
26 maja 2017

Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team rozpoczną w najbliższy weekend walkę o tytuły mistrzów Polski podczas pierwszej rundy WMMP na torze w Poznaniu.

informacja prasowa

Pierwsze zmagania w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zostaną w stolicy Wielkopolski połączone z rywalizacją międzynarodowej serii Alpe Adria, co oznacza dodatkową, zagraniczną konkurencję i jeszcze większe emocje. Wszystkie piątkowe i sobotnie wyścigi będzie można oglądać na żywo; w internecie na portalu livemotorsport.tv oraz na antenie stacji Motowizja.

Motocykliści Wójcik FHP YART Racing Team są już gotowi do walki. W klasie Superbike nowej Yamahy R1M dosiądzie aktualny mistrz Polski klasy Superstock 1000, Marcin Walkowiak. W Superstock 1000 zmierzą się dwaj inni byli mistrzowie, Adrian Pasek i Bartek Wiczyński.

W Supersportach nowej R6-tki dosiądzie Marek Szkopek, a w Superstock 600 obrońca tytułu, Szymon Strankowski. Wschodzącą gwiazdą ekipy na nowej Yamasze R3 jest z kolei zaledwie 16-letni Daniel Blin, który na początku maja wygrał pierwszy wyścig Pucharu Polski Superstock 300 w Koszalinie. Skład zespołu uzupełni jeżdżący menedżer, Grzegorz Wójcik, który wystartuje nową R1-ką w Pucharze Polski Rookie 1000.

„To będzie dla nas wyjątkowy sezon – mówi Grzegorz Wójcik. – Po ubiegłorocznym debiucie, w tym sezonie nasz projekt rozrósł się do niespotykanych w Polsce rozmiarów. Wystawimy łącznie aż siedmiu zawodników. Wszyscy dosiądą motocykli Yamaha przygotowanych przez najsłynniejszego tunera tej marki, austriackich mistrzów świata Endurance, YART. Mamy za sobą udane testy w Hiszpanii, Portugalii i Poznaniu, a cała nasza siódemka jest gotowa do walki. Nasz cel jest więc oczywisty. Chcemy sięgnąć po tytuły we wszystkich klasach, w których startujemy. Wiemy, że nie będzie to łatwe, bo konkurencja jest w tym roku wyjątkowo mocna, ale damy z siebie wszystko. Dodatkowym urozmaiceniem będzie w ten weekend rywalizacja z międzynarodową stawką Alpe Adria, ale jesteśmy przekonani, że i do tej walki możemy stanąć bez kompleksów.”

Więcej informacji o ekipie na oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły