Motocykliści Wójcik FHP YART RT rozpoczynają sezon wyścigowy

- MotoRmania

Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team rozpoczną w najbliższy weekend walkę o tytuły mistrzów Polski podczas pierwszej rundy WMMP na torze w Poznaniu.

informacja prasowa

Pierwsze zmagania w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zostaną w stolicy Wielkopolski połączone z rywalizacją międzynarodowej serii Alpe Adria, co oznacza dodatkową, zagraniczną konkurencję i jeszcze większe emocje. Wszystkie piątkowe i sobotnie wyścigi będzie można oglądać na żywo; w internecie na portalu livemotorsport.tv oraz na antenie stacji Motowizja.

Motocykliści Wójcik FHP YART Racing Team są już gotowi do walki. W klasie Superbike nowej Yamahy R1M dosiądzie aktualny mistrz Polski klasy Superstock 1000, Marcin Walkowiak. W Superstock 1000 zmierzą się dwaj inni byli mistrzowie, Adrian Pasek i Bartek Wiczyński.

Wójcik FHP YART Racing Team przed 1 rundą 2017 (2)

W Supersportach nowej R6-tki dosiądzie Marek Szkopek, a w Superstock 600 obrońca tytułu, Szymon Strankowski. Wschodzącą gwiazdą ekipy na nowej Yamasze R3 jest z kolei zaledwie 16-letni Daniel Blin, który na początku maja wygrał pierwszy wyścig Pucharu Polski Superstock 300 w Koszalinie. Skład zespołu uzupełni jeżdżący menedżer, Grzegorz Wójcik, który wystartuje nową R1-ką w Pucharze Polski Rookie 1000.

Wójcik FHP YART Racing Team przed 1 rundą 2017 (4)

„To będzie dla nas wyjątkowy sezon – mówi Grzegorz Wójcik. – Po ubiegłorocznym debiucie, w tym sezonie nasz projekt rozrósł się do niespotykanych w Polsce rozmiarów. Wystawimy łącznie aż siedmiu zawodników. Wszyscy dosiądą motocykli Yamaha przygotowanych przez najsłynniejszego tunera tej marki, austriackich mistrzów świata Endurance, YART. Mamy za sobą udane testy w Hiszpanii, Portugalii i Poznaniu, a cała nasza siódemka jest gotowa do walki. Nasz cel jest więc oczywisty. Chcemy sięgnąć po tytuły we wszystkich klasach, w których startujemy. Wiemy, że nie będzie to łatwe, bo konkurencja jest w tym roku wyjątkowo mocna, ale damy z siebie wszystko. Dodatkowym urozmaiceniem będzie w ten weekend rywalizacja z międzynarodową stawką Alpe Adria, ale jesteśmy przekonani, że i do tej walki możemy stanąć bez kompleksów.”

Więcej informacji o ekipie na oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Wójcik FHP YART Racing Team przed 1 rundą 2017 (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl